Výkonné i pohledné odsavače par

Vysoký výkon, nízká hlučnost, jednoduché ovládání a samozřejmě také co nejnižší cena, takové jsou požadavky nás uživatelů na odsavače par.

Jaký bude ten váš?

Odsavače par, které jsou v současné době na trhu k dostání, můžeme rozdělit do několika kategorií:

  • Komínové a nástěnné (připomínající obraz na stěně), nebo vhodné k instalaci do rohu místnosti.
  • Odsavače ostrůvkové – jsou určeny k umístění do volného prostoru (například nad kuchyňský ostrůvek nebo nad pracovní desku s varnou plochou) a kromě své hlavní funkce jsou často také atraktivním pohledovým prvkem kuchyně.
  • Vestavné – lze je zabudovat zespodu do horní skříňky kuchyňské linky (podstavné), do stropu kuchyně, ale nově také přímo do pracovní plochy v těsném sousedství varné desky (štěrbinové odsavače).

Faber Fabula, výsuvná digestoř, pracovní část se při spuštění výrobku elektromechanicky vysune 40 cm nad varnou desku, se kterou tvoří v klidové poloze přirozený celek, odtahové potrubí lze vést soklem skříněk, sací výkon 710 m3/h, 39 950 Kč, www.odsavacefaber.cz

Při výběry rozhoduje

  •  způsob odvětrávání – odtahem či recirkulací, což souvisí s konstrukčními vlastnostmi domu nebo bytu
  • velikost kuchyně
  • šířka a umístění varné desky

Svěží vzduch bez vaší asistence

Chytré modely odsavačů par doslova žijí v symbióze s varnou deskou. Stačí, abyste na některé z plotýnek začali vařit a digestoř nad varnou plochou se automaticky sama zapne. Například modely digestoří z nové produktové řady Hob2Hood automaticky regulují svůj výkon dle nastaveného varného výkonu na desce a zároveň hlídají, aby byl výkon spotřebiče v souladu s nejnižší úrovní hluku i s efektivní spotřebou energie. Po skončení vaření se pak odsavač automaticky vypne. Více na www.electrolux.cz.

  •  Rovnoměrné a energeticky úsporné osvětlení pracovní plochy, které usnadňuje přípravu pokrmů a umožňuje vám mít vše dokonale pod kontrolou.
  • Snadné ovládání – žádané je jak klasické mechanické, tak i modernější dotykové, u něhož bývá předností především snazší údržba. Samozřejmostí je také ovládání dálkové.
  • Booster – jediným stiskem tlačítka, ať již mechanického nebo dotykového ovládání, dosáhnete okamžitého spuštění maximálního výkonu digestoře. Součástí funkce bývá také její výrobcem nastavené automatické vypnutí po uplynutí určité doby, které se u jednotlivých značek liší (nejčastěji po 5 nebo 10 minutách).
  • Filtr s indikací nečistot – digestoře vybavené touto funkcí mají vizuální ukazatel, jenž vás upozorní na potřebu vyčištění tukového filtru nebo výměnu uhlíkového pachového filtru.

Foto: archiv firem

Více informací se nachází v únorovém vydání z roku 2018, které si můžete zakoupit na www.nasobchod.cz.

Edit: