Zařízení dětského pokoje, který poroste s dítětem

Notoricky známý fakt velmi výrazně zohledňují návrháři dětského nábytku a kromě sestav pro malé a menší nabízejí spoustu variabilních nábytkových kousků pro ty, které už nakročily k dospělosti.

Možná se ani tak nejedná o nový, revoluční přístup, ale o fakt, že se stále zvětšuje počet mladých lidí, kteří vstupují do života a setrvávají mnohem delší časový úsek v jednotném čísle čili jako samostatně hospodařící jednotka. Hlavně pro ně vznikají drobné nábytkové solitéry, které se mohou snadno stěhovat, snadno spojovat a lehce doplňovat. A právě této nabídky lze dobře využít při novém zařizování dětského pokoje, který dětským být přestává.

5

Jednotlivé moduly se mohou variabilně sestavovat, posouvat ve vodicích lištách a měnit. Lube

3

Inspirace pro táty-kutily. Hodně místa pro poklady a opakování abecedy v jednom. Design Francisco Edgara

2

Design Petra Jingloev

1

Postel je důležitá. Pravá holčičí romantika pro určitý věk (a povahu). Beddinghouse

ČAS HER

Ti malí potřebují ve svém pokoji pohodlné spaní a místo pro hry. O jiný nábytek zájem nemají, na rozdíl od matek, které by si přály, aby se ignorované skříňky a kontejnery vždy večer naplnily vším tím, co zůstalo na zemi. Při zařizování prvního dětského bydlení je dobré myslet na zítřek, počítat s tím, že z mrněte je mávnutím proutku školák a musí také někde dělat úkoly. Pořád se zdá být velmi výhodný systém paland a využití místa pod zvednutou postelí jako úložného. Barvy mají děti rády, proto se jimi nemusí nijak šetřit, ale důležité je nepřeplácat a nepřezdobit. Výtvarno vnášejí děti samy svými výkresy, výtvory z moduritu, plastelíny a podobně. Jen jim pořiďte na vše dobrou nástěnku a pevnou poličku, ať si mohou díla vystavit.

6

Taburet Meloun se vždycky hodí. Na sezení, hraní, cvičení… Munna

9

Šetří místo, druhá postel se dá zasunout. Lube

10

I pro kluky dobře vybírejte povlečení. Beddinghouse

12

Lampa jménem Waaf, přeloženo Haf. Pierre Stadelmann

14

16

Křeslo, ve kterém přespí návštěva. Casamania

ČAS UČENÍ

Zmenšuje se volná plocha podlahy na hraní, rozdělení pokoje by mělo respektovat potřebu klidu a vytvořit určité zóny, které poskytnou každému z obyvatel aspoň trochu soukromí. Postele jsou už většinou na zemi a větší, mohou se odclonit vzdušnými sestavami z polic, důležitý je najednou – vedle postele, samozřejmě, protože teenager nejraději tráví život vleže – pracovní stůl. Pokud má dítě místnost jen pro sebe, vyplatí se pořídit už dospělé, jednoduché kousky nábytku a kvalitní pracovní stůl s neméně kvalitním sezením, protože to všechno může pak putovat s čerstvým dospělákem do jeho prvního samostatného bydlení. Raději s tím počítejte, a také to tak dítěti při výběru nábytku zdůvodněte. To, že si včas vyzkouší život na vlastní pěst, je mnohem přijatelnější a zdravější, než když si z rodného hnízda udělá mama hotel a ne a ne vyletět.

15

Šikovná deska na leccos. Tomm, Cattelan

19

Řešení studentského pokoje od německé značky Hülsta u nás nabízí prodejna Home Style.

Více informací se nachází v červencovém vydání z roku 2012, které si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu zde.

img.php

Edit: