Zaostřeno na RIGID vinylové podlahy: Objevte jejich výhody!

Vzhled k nerozeznání od přírodních materiálů, praktické vlastnosti vinylu – to jsou RIGID vinylové podlahy. V posledních letech si je oblíbili architekti, bytoví designéři i samotní uživatelé. Objevte výhody této revoluční podlahové krytiny i vy a zjistěte, v čem je lepší než klasický vinyl.

RIGID vinylová podlahová krytina je vlastně stará známá vinylová podlaha v novém kabátku. Má všechny výhody klasického vinylu a ještě něco navíc – je odolnější, stylovější a nabízí instalaci tak jednoduchou, že by ji zvládla i dvojice nešikovných kutilů z dětských večerníčků. Navíc je odolná proti vlhku a skvěle snáší také změny teploty, což z ní dělá ideálního kandidáta k pokládce do komerčních prostor nebo na podlahové topení. Další výhodou je i tlumení kročejového hluku.

RIGID vinyl se přizpůsobí se vašemu životnímu stylu

Klasické vinylové podlahy jsou sice známé tím, že snesou poměrně vysoké zatížení, mezi jednotlivými typy a značkami však mohou být výrazné rozdíly. Pokud je pro vás tedy odolnost vůči mechanickému poškození při výběru nové podlahy klíčová, vsaďte raději na jistotu a pořiďte si RIGID vinyl. Jen tak se nepoškrábe, a navíc nereaguje ani na změny teploty či vlhkosti v místnosti. Můžete ho tak klidně položit do interiéru s velkými francouzskými okny a nebo třeba do sklepa, a to bez obavy, že se podlaha zkroutí nebo popraská.

Tip: RIGID vinylová podlaha je skvělá i do dětského pokoje. Dobrou volbou je třeba Spirit CLICK COMFORT od BERRY ALLOC®. Snese malé nehody v podobě rozlité sklenice s vodou, nepoškrábe se při automobilových závodech s angličáky a když zvolíte vhodný typ, postará se i o tlumení kročejového hluku v místnosti, a to dokonce až o plných 20 dB. Tomu se říká rodinná pohoda!

Instalace nikdy nebyla jednodušší

Další předností RIGID vinylové podlahy je velmi snadná montáž. Díky vyspělé technologii RCB (Rigid Composite Board – pevná kompozitní deska) se totiž nemusíte starat o podklad. Některé typy RIGID vinylových podlahových krytin tak můžete bez problému položit na povrch s malými zbytky lepidla, stěrky, na hrubší betonový potěr a nebo přímo na stávající podlahu.

Tip: Snad nejjednodušší možnou instalaci nabízí řada PURE CLICK od BERRY ALLOC®. Nejen, že si nemusíte dělat starosti s podkladem, díky zámkovému systému Dream Click můžete navíc začít s montáží v jakémkoliv směru. Při pokládce tak klidně mohou pracovat dva lidé, každý na jiné straně podlahy.

Dekory jen stěží rozeznáte od pravého dřeva a kamene

Mimo to, že jsou RIGID vinylové podlahy neuvěřitelné praktické, jsou také estetické a vkusné. Výrobci často dokáží napodobit přírodní materiály jako například dřevo nebo kámen tak, že od nich vinyl téměř nerozeznáte. U některých produktových řad si možná na podlahu budete muset dokonce sáhnout, abyste se ujistili, že jde doopravdy o vinylovou podlahovou krytinu.

Tak co říkáte, zaujal revoluční RIGID vinyl i vás? Pokud ano, nahlédněte na e-shop inparket.cz a inspirujte se různými variantami a dekory!

Komerční prezentace

Datum vydání: 13. 2. 2021

Edit: