Zrenovujte svoji koupelnu na oázu klidu

Potřebujete po náročném dni pořádný odpočinek? Vychutnat si příjemný pocit a užít si chvilku klidu jako ve wellness můžete i u sebe doma. Odbornice z Hornbachu radí, jak si zařídit luxusní lázně v pohodlí domova.

Renovace koupelny

Vytvořit domácí wellness můžete vhodnou úpravou koupelny. Rozsah renovací samozřejmě záleží na velikosti prostoru, který máte k dispozici, a také na možnostech rozpočtu.

Pokud máte málo místa, nebo jednoduše preferujete sprchový kout, zásadní změnu může přinést výměna tradiční sprchové hlavice za multifunkční. „Nabídka sprchových hlavic je dnes mimořádně široká. Sprchové hlavice aktivují různé smyslové zážitky pomocí nastavení jako jsou déšť, vodopád, vodní sloupec nebo rozprašovač. Některé modely navíc kombinují chromoterapii (terapie barvou) nebo aromaterapii,“ vysvětluje Marcela Bínová, odbornice na koupelnový design v projektových marketech Hornbach.

Pro luxusnější zážitek sáhněte po hydromasážních boxech či panelech. „Domácí wellness jsou stále populárnější, a to i díky výhodným cenám takových boxů a panelů. Jejich instalace navíc není náročná. Hydromasážní box jednoduše nahradí tradiční sprchový kout a masážní panely namontujete do vestavěných sprchových koutů zakrytím nástěnných vodovodních přípojek,“ dodává odbornice z Hornbachu.

Jste milovníkem koupání? V tom případě se neobejdete se bez pořádné vany. Zda zvolíte tradiční vestavěnou, rohovou nebo samostatně stojící záleží na vašem stylu, prostoru a také na tom, jak koupelnu využíváte. Pro malé prostory je výborným řešením vana se zástěnou. Vanová zástěna představuje ideální kompromis pro milovníky koupání ve vaně s možností sprchování bez obav o mokrou podlahu. „Vanové zástěny se přidělávají na stěnu. Mohou být buď z bezpečnostního skla nebo plastu. Vanové zástěny skleněné se pro dodržení intimní zóny často prodávají s elegantním vzorem, který vzniká pískováním,“ popisuje Marcela Bínová.

Přírodní materiály a barvy pro váš soukromý wellness

Plánujete-li rozsáhlejší úpravu designu, zvažte použití elegantního přírodního kamene, který dodá prostoru čistý a nadčasový vzhled. Kámen je přirozeně nasákavý. Neobejdete se tedy bez poctivé impregnace a kvalitní hydroizolace. Bez této přípravy může voda a vlhkost proniknout přes materiály a tím je poškodit. Hydroizolace a další systémové prvky pro lepení a spárování zajišťují dlouho životnost obkladů a fantastický vzhled koupelny. „Při nákupu obkladů a dlažby dbejte vždy na to, aby bylo zboží vyrobeno v souladu s normou EN. Tato evropská norma stanovuje minimální požadavky na kvalitu pórovitých a kameninových dlaždic, a představuje tak pro zákazníka důležitou pomůcku pro orientaci v sortimentu. Na hydroizolaci doporučujeme použít rychleschnoucí hydroizolační stěrky, které je nezbytné aplikovat v celé místnosti, ne pouze v okolí vany a sprchového koutu,“ upozorňuje Marcela Bínová.

sprchový panel Avital

Sprchový kout Basano Ballino

Kromě kamenných obkladů je v kurzu také dřevo. Zde však dávejte pozor na správné a kvalitní ošetření, protože koupelna je místnost s vysokou vlhkostí. Osvětlení a zrcadla nad umyvadlem vybírejte raději jednoduché než zdobené. Nezapomínejte na volbu správných barev, mají velký vliv na vaši náladu. „Nejjednodušším způsobem, jak vytvořit oázu klidu ve vaší koupelně, je změna barevnosti. Do malých prostor, zejména v bytových koupelnách, volte světlé odstíny, které dodají místnosti velikost. Ve velkých prostorách si můžete dovolit i tmavé barvy, které dodají koupelně nádech luxusu,“ radí odbornice z Hornbachu.

Vytvořte si relaxační útočiště pomocí detailů

Po náročném dni budete chtít přijít domů a odpočinout si ve vaší relaxační lázni. Zařaďte SPA doplňky do koupelnové výzdoby, vnesete tím do prostoru klid. „Investujte do kvalitních, měkkých osušek, pohodlných županů, dopřejte si relax s lázeňskými solemi, oleji, využijte solné lampy. Ve skleněných dózách také rafinovaně uložíte vatové tampony a houby. Úložné žebříky jsou také skvělou volbou a poskytují možnost uložit věci na různých úrovních vizuálně atraktivním způsobem. Nezapomeňte do své koupelny přidat dekorativní podložku z přírodních materiálů, jako například bambus,“ radí odbornice.

Sloupové umyvadlo Jungborn Astera

Nezapomínejte, že pravý wellness zážitek jde ruku v ruce s aromaterapií. Pořiďte si difuzér a esenciální oleje, které vás uvolní a uklidní. Levandule, jasmín, eukalyptus či santalové dřevo – každá vůně má terapeutický účinek na fyzické a duševní zdraví.

V mnoha wellness centrech nechybí rostliny či květiny. Zakomponujte do prostoru pokojové rostliny, které dodají místnosti život. Buďte však obezřetní – vybírejte takové rostliny, kterým se daří i v tmavých místnostech pod umělým světlem. Takové rostliny jsou například orchidej, dracéna nebo difenbachie. Pokud si v péči o květiny nevěříte, sáhněte po umělých rostlinách. Dnes už najdete opravdu kvalitní napodobeniny, které jsou k nerozeznání od těch živých.

Více informací na: www.hornbach.cz
Přidejte se k nám na Facebooku – https://www.facebook.com/HornbachCZ

Komerční prezentace

Datum vydání: 15. 1. 2021

Edit: