4 důvody, proč si zamilujete zastínění terasy pomocí pohyblivých systémů

Sezóna je tu a život se pozvolna přesouvá na terasu či zahradu. A právě tady si můžete vychutnávat chvíle s rodinou i blízkými bez ohledu na počasí. Jak si můžete vytvořit příjemný kout, který je chráněn před zraky i počasím? Inspirací vám mohou být moderní systémy z pohyblivých lamel.

Představte si systém, který může být zastřešením, ale i zástěnou. Přesně podle vašich představ, ať už jsou jakkoli odvážné. Ale kdepak, nebojte se, nezastíníte si svůj slunný kout, ale ani nezmoknete. Přesně takhle totiž funguje zastínění terasy či pergoly, které je vytvořeno z unikátních pohyblivých lamel. Přinášíme 4 důvody, proč je tato varianta perfektní pro každého, kdo miluje moderní bydlení, stejně jako své soukromí a komfort.

Kouzlo neprůstřelného soukromí

Ne každý má štěstí, že je jeho zahrada skryta před zraky kolemjdoucích či zvědavých sousedů. Pak je poměrně těžké najít místo, kam umístit terasu či pergolu tak, abyste měli dostatek soukromí pro jakékoli své aktivity. Chcete se s přáteli scházet v soukromí a vaší oáze klidu, kde nebudete ničím a nikým rušeni? Zastínění pergoly může fungovat jako praktická zástěna mezi vámi a zvědavci. Díky řešení vykouzlíte soukromý koutek tam, kde si přejete. A protože jsou dřevěné lamely (případně plastové) zcela pohyblivé, můžete je nastavit tak, aby dokonce propouštěly světlo, i když zvědavé pohledy k vám na návštěvu nepustí. Systém může být pouze stěnou z jedné strany, ale může tvořit i příjemné zákoutí, když jej aplikujete z více stran. A jak to bude vypadat u vás?

Moderní styl zahrady

Existuje i další důležitý důvod, jak ozvláštnit vaši zahradu a bezprostřední okolí domu. Co takhle dřevěnou terasu, která se stane dominantou exteriéru? Systémové zastínění a zastřešení s pohyblivými deskami dokonale naváže na vzhled terasy, pergoly či altánu, stačí si navrhnout vlastní vizi. Moderní zastínění vypadá elegantně a stylově – a i to jsou důležité aspekty, že?

Slunce na návštěvu

Představte si, že díky zastínění terasy pustíte slunce na návštěvu jen tehdy, když opravdu chcete. V době největšího horka naopak natočíte pohyblivé lamely tak, abyste docílili příjemného chládku a stínu. Zatímco u pevných řešení jste odsouzeni buď mít stín stále, nebo být naopak neustále vystaveni slunci, díky pohyblivosti jednotlivých dílů s lamelami si můžete nastavit prostředí zcela podle vašich individuálních potřeb. Bude dnes při obědu svítit slunce, nebo dáte přednost příjemnému stínu?

A počasí nemá šanci

A poslední důvod patří mezi ty nejdůležitější. O to přece jde, když přemýšlíte o tom, jak zastíníte a zastřešíte terasu či zahradní posezení tak, abyste se chránili před deštěm či větrem. Pohyblivé lamely se dají otočit i tak, že vás ani počasí nezastaví. Ochrání před deštěm, ale boční stěny účinně zabrání návštěvám také větru. Tenhle důvod je zkrátka praktický – proč bojovat s počasím, když jej můžete zkrotit?

Komerční prezentace

Datum vydání: 3. 6. 2021

Edit: