Byt s vůní moře

V samém srdci historické pařížské čtvrti Saint-Germain-des-Prés panuje klasický styl. Elegantní domy skrývají byty se zlatými krby a štukovými stropy. Byt, ve kterém bydlí stylistka Colombe Campana, se ale od ostatních výrazně liší – je to totiž apartmá prostoupené duchem francouzské bohémy. Pozvala nás k sobě domů, do interiéru plného vzorů, květin a unikátních tkanin.

Colombe má ráda útulné a živé interiéry a aby tohoto efektu docílila, snaží se využívat různé barvy a materiály. Nebojí se ani odvážných kombinací, proto v bytě můžete najít nejen originální vzory a bohatě zdobený textil, ale také styly zdánlivě neslučitelné. Jsou však zkombinovány tak, že působí naprosto harmonicky a přirozeně.

Od všeho trochu

Colombe sbírá suvenýry z celého světa. Její bydlení je hmatatelným důkazem toho, že ručně vyšívané polštáře z Mexika i tradiční ruské matrjošky se mohou skvěle doplňovat s designovým nábytkem. „Velice si vážím umění i tradičního řemesla, a proto si z každé ze svých cest po světě přivezu nějaký místní poklad,“ říká stylistka. „Chápu, že na někoho to je příliš barev a vzorů, ale já i moje rodina to tak máme rádi.”
Svou sbírku má Colombe vystavenou hlavně v obývacím pokoji, ale nejrůznější drobnosti jsou rozesety po celém bytě – zdobí komody, skříňky i krb, který je ve stylu Belle Époque. Obývací pokoj je vůbec oblíbeným místem – jak dětí, které si tady hrají, tak dospělých, kteří tu odpočívají.

Stůl od Air France

Je jasné, že velká láska k cestování je zásadním prkem, který utváří styl celého interiéru. Prolínají se zde barvy se zajímavými doplňky z celého světa a hlavně se stále obměňují, ty hodně staré a vzácné Colombe postupně ukládá do krabice na bezpečné místo a na jejich místo vystavuje nové, z právě realizované cesty.
„Z nábytku mám nejraději náš jídelní stůl,“ vypráví Colombe a dodává: „jeho deska vznikla ze staré mapy společnosti Air France, kterou můj muž našel na ulici.“ Jídelna s tyrkysovými stěnami je opět připomínkou cestovatelské vášně celé rodiny a vnáší do bytu bezstarostný pocit prázdnin a snad i vůni moře…

Interiér bytu nezapře, že majitelé milují barvy a umění. Zároveň rádi cestují, a tak zde nechybějí ani nejrůznější suvenýry z jejich cest. Styl celého interiéru se dá nazvat eklektickým.

Připravila: Mirka Vernerová
Foto: Westwing Home & Living

Uložit

Datum vydání: 7. 5. 2018

Edit: