Čarovná zima

Zimní čas má své typické kouzlo. Ať se venku třpytí čerstvě napadaný sníh, nebo je blátivě sychravo, vždy se můžete těšit na návrat domů, do tepla útulného interiéru.

Snažte se si zimní období co nejvíce zpříjemnit a zútulněte si domov, v němž teď trávíte tolik času. Ve dnech, kdy se brzy stmívá, vyzdobte své příbytky spoustou svíček a světelných dekorací, vybavte je teplými přehozy a plédy, uvařte si voňavý čaj či horkou čokoládu a připravte si zásobu knížek, ke kterým jste se za celý rok nedostali. K pocitu tepla a útulnosti vydatně přispěje bytový textil v hřejivých odstínech. V kurzu jsou stále ručně pletené deky s velkými oky či imitace kožešin na polštářích, sedácích, taburetech nebo kobercích. Základ útulného interiéru tvoří především nábytek, doplňky nebo obložení z přírodního dřeva. Jeho účinek podtrhuje světlo ohně v krbu či krbových kamnech se skleněnými dvířky.

Stylové dekorace z kolekcí Fluffy Fall oživí interiér, horskou chatu nebo srub. Od 490 Kč, Jline.

Biokrb do bytu

Rádi byste si večer co večer po práci užívali mihotavého světla plamenů, ale bydlíte v bytě nebo v domku, kde není komín? Alternativou může být stylový nebo designový biokrb. Existuje v celé řadě variant – jako malý stolní, samostatně stojící, vestavěný nebo nástěnný. K dostání jsou cenově dostupné i drahé luxusní modely. Místo běžného paliva funguje na zdravotně nezávadný a ekologický biolíh, který se obejde bez kouře, spalin i nepříjemného vynášení popela. Během hoření se uvolňuje vodní pára a kysličník uhličitý jako při běžném vydechování.

Podlahový ocelový biokrb ve tvaru polokruhu má regulovatelný hořák. 15 500 Kč, biokrby.cz

 

 

text Dita Fingerlandová foto archiv firem

 

Útulnou ložnici laděnou do šedých tónů doplňuje kožešinový taburet Curly Sahara. 13 750 Kč, amberinterier.cz

 

Datum vydání: 28. 1. 2021

Edit: