Byt v teplých tónech

Přáním majitelů staršího bytu ve druhém patře v původní zástavbě pražských Nuslí bylo vytvořit zajímavý interiér s historickými prvky, který by zaujal hravými detaily, příjemnou atmosférou a klidnými barvami. V plánu mají byt krátkodobě pronajímat zájemcům z Čech i ze zahraničí.

„Klienti se na mě obrátili s přáním předělat starší byt na interiér, který by něčím potenciální zájemce o pronájem zaujal. Naštěstí dipozice umožňovala částečné posunutí příček, čímž se celý byt krásně prosvětlil a opticky zvětšil,“ vypráví architektka Šustrová. „Vytvořili jsme tedy velkou kuchyň, do které jsme umístili vestavnou pračku, vznikl zde i dostatek úložného prostoru, spaní pro dvě osoby a obývací pokoj.“ Na obytný prostor navazuje prostorná koupelna se sprchovým koutem s podsvětlením.

MINIMÁLNÍ ZÁSAHY

V celém bytě bylo nutné vyměnit původní podlahové krytiny za dubové parkety a provést opravy u stávajících. Například v kuchyni parkety volně navazují na cementovou dlažbu, ve vstupní chodbě a koupelně se položila dlažba větších formátů, která přechází až do sprchového koutu. Zásahy v interiéru nebyly velké, ale bytu rozhodně prospěly. Posunula se příčka mezi původní kuchyní a obývákem – vchod do kuchyně se zazdil a vytvořil se nový do obýváku. S tím souviselo i nové uspořádání pozic osvětlení a vypínačů a kompletně nová příprava pro kuchyňskou linku.

KOUTEK NA SPANÍ

Místo na spaní se vyřešilo částečně ukrytým dvoulůžkem ve spacím boxu, pod kterým je tolik potřebný úložný prostor. Nová postel, kuchyň, veškeré skříně a koupelnový nábytek byly vytvořeny truhlářem podle návrhu na míru prostoru. „Celková barevnost je laděna do teplých, až letních odstínů žluté, modré a dubu, která vycházela z barevnosti starých nátěrů odkrytých při rekonstrukci. Jeden původní detail jsme záměrně na stěně ponechali – působí krásně jako obraz a majitelé byli tímto nápadem nadšeni. Jednotný koncept a styl interiéru dotvářejí nové dveře ve vídeňském stylu v bílém matném laku.“

„Při rekonstrukci bytu ve starší zástavbě je dobré snažit se ponechat alespoň nějaký odkaz na jeho historii, v našem případě to splňuje odkrytý původní nátěr na stěně. Ten nyní funguje jako obraz.“

VIZITKA BYTU

BYT NA KRÁTKODOBÝ PRONÁJEM

Návrh a realizace interiéru: Ivana Šustrová – Designist
Realizace: 5/2018
Užitná plocha: 43 m2
Náklady na rekonstrukci: cca 800 000 Kč
Dodavatel: Dekbet
Vytápění: centrální plynový kotel + topná tělesa
Ohřev vody: bojler
Okna: původní, repasovaná
Dveře: nové, včetně kování, Internal
Obklady a dlažby: Vinci Design
Podlahy: dubové parkety
Svítidla: Claro
Truhlářská výroba: WooDoo

DESIGNIST – Ivana Šustrová

„Navrhuji soukromé i komerční interiéry, včetně kompletní realizace
s dozorem při dodaní a montáži interiéru. Nabízím i poradenství ve
výběru doplňků a dekorací, popřípadě předělání již zařízených interiérů.
Návrhy jsou vytvořeny dle stylu a preferencí, odrážející klientovy
potřeby a životní styl.“
designist.cz

 

 

 

Text: Mirka Vernerová
Foto: Tomáš Dittrich

Edit: