Dětem pro radost

postel teepee

Do série nábytku Manhattan patří postel se zásuvkou TeePee a dva regálky, Phoebe a Joey. 25 283Kč, Drevko

Prázdniny jsou příležitost, jak zábavně a příjemně prožít čas se svými ratolestmi uprostřed her, povídání nebo společné procházky.

Je zřejmé, že tím nejcennějším není poslední model autíčka na dálkové ovládání, nejnovější stavebnice lega nebo atraktivní panenka barbie, ale společně strávený čas.

Určitě nejen na začátku prázdnin stojí za to popřemýšlet, co by vašim potomkům udělalo radost v souvislosti s jejich zájmy a koníčky a co by je i rozvíjelo. Předškolákům můžete pořídit nové hodiny a učit je určovat čas nebo vybavit pokojíček polštářky ve tvaru písmen třeba ze začátku abecedy nebo s iniciály jejich jména. Vypadají dekorativně a zároveň je dovedou poučit. Vděčné jsou i doplňky v podobě různých map, které zároveň ozvláštní interiér. Mohou mít formu koberců, závěsů, prostírání či podložek na kreslení. Děti se tak dozvědí například to, kde žijí jejich oblíbená zvířátka.

Na hraní venku

Venkovní aktivity děti nenásilně odlákají od počítačů a mobilů do přírody, na hřiště nebo alespoň na zahradu. Houpačky a prolézačky podpoří jejich fyzickou zdatnost, v pěkném zahradním domečku si zase pohrají s kamarády i za špatného počasí.

A když klukům postavíte na zahradě repliku bagru, určitě zajásají. U domu by nemělo chybět pískoviště, které podpoří malé stavitele a budovatele odvážných věží, tunelů či dálnic. Ty nejmenší potěšíte třeba odrážedlem, které bude věrnou napodobeninou sportovního auta, starší se zase mohou blýsknout před spolužáky svítící koloběžkou. Také různé zábavné hry, jako je třeba bowling s pěnovými kuželkami, přispějí k rozvoji všestranných motorických dovedností.

Text: Dita Fingerlandová
Foto: archiv firem

Datum vydání: 2. 7. 2024

Edit: