Domácí muzeum v obýváku či pracovně

Máte doma sbírku zajímavých předmětů, která je po léta ukryta ve skříni? Nebojte se ji vystavit a její prezentaci věnovat náležitou pozornost, aby mohla správně vyniknout.

Originální dekorace s poklopem obsahuje například hodiny, mince nebo šachové figurky. Cena 2502 Kč. J-line.

Také vám atmosféra muzejních sbírek nebo starodávných kabinetů připadá magická a tajuplná a během sledování příběhů mladého čaroděje Harryho Pottera se při hodinách lektvarů v tajemných komnatách noříte do své fantazie? Zkuste se tímto kouzelným světem starých map, muzejních nebo galerijních sbírek a zaprášených exponátů inspirovat a zařiďte si v tomto duchu třeba pracovnu, koutek v obýváku nebo pokoj dospívajícího potomka s vědeckými sklony. Zarámované staré tisky, zvětšeniny z herbářů či atlasů, skleněné poklopy s různými artefakty či soškami, ale i prvky napodobující inventář alchymistické dílny, kabinetu přírodopisu, zeměpisu i zoologie jsou navíc docela módní…

Závěsná dekorace Jungle zobrazující exotickou krajinu má rozměr 154 x 154 cm. Cena 1 868 Kč. LaHome.

Látka Botany Charcoal od firmy Clarke & Clarke se hodí na potahy křesel, pohovek nebo taburetů. DR interier.

Dřevěná komoda s osmnácti zásuvkami stejné velikosti se bude hodit k uchování vašich pokladů. Cena 24 615 Kč. J-line.

Zlatá soška mořského koníka z polyresinu, vysoká 31 cm, doplní i interiér ve stylu glamour. Cena 1084 Kč. Almara-shop.

BAVÍ VÁS BOTANIKA, NEBO SPÍŠ „CESTUJETE“ V MAPÁCH? OZDOBTE SI ZEĎ ZVĚTŠENINOU Z OBLÍBENÉHO ATLASU.

  • A jak si doma vytvořit koutek podobný kabinetu nebo galerii? Vystavte si například sbírku motýlů nebo několik stejně velkých grafik s motivem brouků, ptáků, rostlin nebo exotických zvířat i s jejich latinskými názvy.
  • Můžete si pořídit také různé užší skleněné poklopy, které se používají na uchování sýrů či dortů (prodává je IKEA nebo e-shop Almara-shop), a do nich vložit třeba zajímavé mušle nebo jiné sběratelské kousky menších rozměrů.
  • Další možností je pořízení police nebo nástěnného regálku se stejnými přihrádkami k vystavení minerálů nebo tvarově neobvyklých kamenů posbíraných během zahraničních cest.
  • Velmi dobře bude vypadat kolekce vzácných porcelánových talířů opatřená háčky a pověšená na zeď místo obrázků. Domov lze oživit i soškami různých velikostí.

Skleněný poklop s mosazným podstavcem může posloužit k vystavení zajímavých maličkostí. Cena 199 Kč. IKEA

Sada tří krabic v podobě knih nenápadně ukryje vaše cennosti nebo dokumenty. Cena 1408 Kč. Almara-shop

Velkoformátová fototapeta Mr. Perswall z kolekce Destination stylově doladí obývací pokoj nebo pracovnu. Cena 7000 Kč. InFrame.

Text: DITA FINGERLANDOVÁ
Foto: ARCHIV FIREM

Edit: