Dopřejte si kvalitní spánek v chladivém lnu!

Když si jednou vyzkoušíte chladivý dotek lněného povlečení v parném létě, už se vám nebude chtít spát v ničem jiném.

Len je příjemný na dotek

Zamilovali jsme si len pro jeho vynikající vlastnosti, již jsme zmiňovali, že v létě příjemně chladí. Lněné látky ocení alergici jak na oblečení, tak i na ložním povlečení, protože je hypoalergenní. Lněná vlákna jsou velmi pevná, proto mají i látky ze lnu dlouhou životnost. Opakované praní lnu nevadí, naopak je pak měkčí a ještě příjemnější. Len je schopen přijmout velké množství vody aniž by byl na omak mokrý.

Len je tradiční rostlina, pěstuje se v Evropě, bohužel v České Republice se již prakticky nepěstuje. Len rychle roste, díky hustému porostu vítězí nad plevely, proto není nutné použití chemických hnojiv a pesticidů. Lnu stačí běžné dešťové srážky, nepotřebuje další zavlažování. Pěstování lnu je šetrné ke krajině.

Povlečení ze lnu

Vyzkoušeli jsme si spánek ve lnu, v ničem jiném už spát nechceme. Proto jsme se rozhodli o tento pocit podělit a šít lněná povlečení a další výrobky ze lnu i pro naše zákazníky.
Naše lněné látky si navrhujeme sami, utkány jsou na Moravě. Šijeme z nich povlečení ve standardních rozměrech, které je v nabídce e-shopu. Rádi ušijeme i jiné rozměry podle požadavků a přání našich zákazníků.

Bytový textil ze lnu

Z lněných látek tvoříme i další bytové doplňky jako polštářky, sedáky, ale i závěsy a záclony na míru.
Našim představám nejlépe vyhovuje šedá kolekce a tak i naši chalupu jsme si převlékli do šedého lnu. V nabídce máme také modrou a červenou kolekci. Nezapomněli jsme ani na přírodní len, jehož přirozená krása je prostě nadčasová.

Lněná metráž pro vlastní tvorbu

Pro ty, se se nechtějí svazovat jen nabídkou našich výrobků ze lnu, máme v nabídce originální lněné látky. Zjišťujeme, že je stále hodně tvořivých duší, které mají chuť si vytvořit něco vlastního, co jim udělá ještě větší radost.

Zora Stupňánková a Stanislav Baťka www.na-chalupu.cz

Datum vydání: 17. 7. 2019

Edit: