Elise bydlí v Paříži

Elise je kreativní ředitelkou společnosti Westwing ve Francii. Má ráda barvy, cena ani značka u ní nerozhodují. Důležitý je vždy příběh, jaký s sebou ten který předmět nese. Všechny svoje „poklady“ schraňuje již dlouhá léta a snad právě proto je její byt tak příjemný, veselý a milý.

„Můj dům je heterogenní. To slovo nejlépe popisuje jeho charakter a styl. Mix padesátých let a současnosti, starožitností a moderního vybavení. Stěny připomínají koláž – mapy, obrazy, fotografie i dětské obrázky… K tomu musíme samozřejmě připočítat i moji zarámovanou sbírku motýlů,“ směje se Elise.

Výjimečnost, která potěší

Celý byt je jedno univerzum – pokoje tvoří harmonický celek, přitom každý z nich je něčím výjimečný. V čem ale spočívá ta výjimečnost? Všechny dekorace a každý kus nábytku má bez ohledu na svou velikost svůj vlastní příběh, anebo se alespoň k nějakému příběhu vztahuje. Jsou důležité pro všechny členy Elisiiny rodiny, pro každého z nich něco znamenají. Tyto předměty jsou „jejich“, ochočili si je a zvykli si na ně. Disciplína skandinávských interiérů je celé rodině cizí – raději svůj domov zaplňují, jak říká Elise – předměty s duší.

Elise je veselá stejně jako její byt. Miluje barvy a přírodní materiály, snobské doplňky u ní nemají místo. Ze všeho musí něco vyzařovat…

Barvy nepřehlédnete

Elisiina náklonnost k výrazným a veselým barvám vyplývá z její samotné podstaty, je to veselá a energická žena, která vidí vše raději optimisticky a její chuť do života sálá z každého kousku bytu.
„Podle mého názoru jsou barvy synonymem života. Byt bez barev si snad ani nedokážu představit. Barvy mají stejně jako slova schopnost vyprávět, jejich prostřednictvím můžeme sdílet pocity – mně osobně skýtají možnost vyjadřovat své emoce a vůbec sebe samu. Stěny mého domu jsou bílé, ale nositeli barev jsou nejrůznější doplňky, zařízení a nábytek. Přesně jako v galerii – barvou opatřím to, co chci v bytě zdůraznit,“ vysvětluje Elise.

S každým kouskem v interiéru si Elise vyhrála. Má smysl pro detail a každý předmět má v bytě své místo i svůj příběh.

Osobitost vždy vítězí

Ke každému předmětu v bytě má Elise velmi osobní vztah. Obzvláště blízká jí je komoda stojící v ložnici. „Momentálně je modrá, ale to se může brzy změnit, protože barva záleží na mých aktuálních potřebách a inspiracích,“ dodává.
A co je podle ní nejdůležitější při zařizování interiéru? „Rozhodně neuznávám diktát jednoho stylu. Myslím, že stejně jako barvy je třeba míchat i styly. Neuměla bych se omezit na jeden směr – to by pro mne znamenalo vzdát se kreativity. Ráda svévolně měním styly i barvy a vytvářím různé stylistické „ostrůvky“. A moc mě to baví.
V mých očích neexistuje dobré ani špatné aranžmá. Zásada je jasná: aranžmá je odrazem osobnosti majitele bytu, ať se nám to líbí, nebo ne,“ říká Elise.

Připravila: Mirka Vernerová
Foto: Westwing Home and Living

Více informací se nachází v dubnovém vydání z roku 2017, které si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu zde.

Uložit

Datum vydání: 29. 4. 2017

Edit: