Bydlení na břehu rybníka

Bydlet jen čtvrthodinku od centra Prahy a mít na dosah ruky les, rybník, dětské hřiště, minigolf, volejbal i cyklostezku. Ne, to není sen, ale nový rezidenční projekt Kejřův park.

Unikátní prostředí se podařilo vytvořit na území Prahy 9, které bylo ještě před několika lety zpustlé, porostlé neredukovanou náletovou vegetací, stejně neudržované byly i vodní plochy, jimž vévodí Hořejší rybník.

2

1

OÁZA UPROSTŘED MĚSTA

Oblast Kejřova parku byla revitalizována za úzké spolupráce investora, společnosti Stargroup, a odborem ochrany prostředí pražského magistrátu. Lokalita se tak opět stane rekreační oblastí Pražanů, tak jako bývala před pár desítkami let. Neudržovaný náletový porost se proměňuje v lesopark protkaný pěšinami i cyklostezkou. Najdete zde také vyvýšenou louku s několika jezírky, největší vznikne z pozůstatků bývalého koupaliště. Hořejší rybník byl již odbahněn, jeho břehy zbaveny zborcených betonových výztuží a nově upraveny obdobně jako břehy Rokytky, která tímto územím protéká. A právě na břehu tohoto rybníka vyrostlo pět bytových domů propojených společným podzemním podlažím určeným k parkování v uzavřeném areálu s 24hodinovou ostrahou. Komfortní byty od 1 + k. k. až po 4 + k. k. o výměrách od 47 m2 do 94 m2. Každý z komfortních bytů od 1 + k. k. až po 4 + k. k. a o výměrách od 47 m2 do 94 m2 má k dispozici i kousek nebe nad hlavou – buď zahradu, balkon nebo terasu. Celý areál je oplocený s vrátnicí a 24h strážní službou.

VIZITKA PROJEKTU

Investor: Star Group Ltd.
Architekt projektu: HKR architects, s. r. o.
Konstrukce: nosné zdi – železobeton nebo zdivo s kontaktní tepelnou izolací, nenosné zdi a příčky – cihly Porotherm, stropy – železobeton
Podlahy: plovoucí dřevěné v obytných místnostech, keramická dlažba v koupelně, mrazuvzdorná keramická dlažba na balkonech, betonová dlažba na terasách
Okna: dřevěná eurookna
Vytápění: ústřední topení s otopnými tělesy v každém bytě, koupelna topný žebřík, centrálně připravovaná teplá užitková voda. Každý byt má samostatné měření spotřeby vody, tepla a elektrické energie.

 

3

4

5

6

VZOROVÝ BYT

Byt, který mohou návštěvníci denně navštívit, byl zařízen ve spolupráci s designérkou Kateřinou Šindelářovou z ateliéru Absolut design interior. „Protože se jedná o nezvyklý bytový projekt u vody přímo uprostřed lesoparku, kde každý byt má výhled buď na vodní hladinu, nebo do lesoparku, chtěli jsme zařídit byt v souladu s přírodou,“ vysvětluje designérka. „Tedy použít především přírodní materiály a neagresivní barevné tóny. Podlahy, dveře a nábytek jsou převážně tvořeny materiálem dub či ořech – přírodní dýha. V barevných kombinacích převažuje zelená, která koresponduje s lesoparkem, a modrozelená barva připomínající vodní hladinu. Jedinou výjimku tvoří ložnice a dětský pokoj. Ložnice je laděna do vínové barvy s neobvyklou zlatou tapetou za čelem postele a dětský pokoj je vesele žlutozelený. Na realizaci bytu se podílely nejen firmy všeobecně známé, jako Hanák, Indeco, Barkotex, Proceram či Jitona, ale i jednotlivci bez zvučného jména. Proto se byt může pochlubit například dokonalými svítidly, která mu dodávají příjemnou atmosféru, od společnosti Impala Design. Veškeré tapetářské a malířské práce zajišťoval odborník Michal Zelenka, který má v Česku hlavní zastoupení luxusních tapet Marburg. Většina doplňků a textilií na míru je od společnosti Dorian Dekor. Nezvyklá sedací souprava a dva sedáky v předsíni jsou vyrobeny přesně na míru a sestaveny z několika variabilních krychliček společnosti Rasl.“ Zatímco prodej bytů v Kejřově parku pomalu končí, zahajuje se prodej 89 bytových jednotek v bezprostředním sousedství – Kejřově parku II, které by měly být dokončeny počátkem roku 2014. Na byty první etapy jsou nyní poskytovány akční slevy.

7

8

9

Datum vydání: 25. 10. 2015

Edit: