Přestavba řadového domu v Horních Počernicích

řadový domek s bazénem

Foto: Iveta Kopicová pro ID_arch

Na počátku byl dům v řadové zástavbě z devadesátých let. Po dvaceti letech se majitelé rozhodli, že dům kompletně přestaví.

Z domu nakonec zůstalo jen schodiště, a to pouze konstrukčně. Díky celkovému zásahu do dispozic jsme mohli zadání majitelů splnit na 100 procent,“ zdůrazňují tvůrci projektu, studio ID_arch.

V patře domu tak vznikly tři ložnice a tři koupelny, vždy s přímým vstupem. Na horní podlaží se podařilo umístit ještě prádelnu. V přízemí vzniklo velkorysé zádveří se vstupem do garáže v návaznosti na schodiště do patra. Kromě denní toalety je zde už jen obrovský prosklený prostor do zahrady, který zahrnuje kuchyň, jídelní stůl a relaxační zónu s televizí.

Z domu na zahradu se vychází přes terasu zastřešenou skleněnou pergolou a s textilní stínicí roletou nad stoly a přes další terasy, kde pod jednou z nich je nerezový bazén. Tato terasa je posuvná a dokáže sloužit jako zakrytí bazénu. Pohybuje se pomocí elektrického pohonu po zatravněné ploše. Interiér domu je postaven na velkoformátových dlažbách s mramorovým dekorem. Podlahám v patře vládne bělený dub. Každý prostor nabízí různé způsoby posezení, jež se liší mírou intimity a společenského kontaktu.

Vizitka domu

Užitná plocha: 230 m²
Projekt: ID_arch
Realizace: ID_arch

Text: Vít Straňák
Foto: Iveta Kopicová pro ID_arch

Datum vydání: 12. 2. 2024

Edit: