V horském hotelu

Designový hotel Le Massif se pyšní pěti hvězdami a výhledem na Mont Blanc. Patrná je v něm intimní tradice alpské kultury, italská pohostinnost i útulnost vyzařující z hlavního materiálu, jímž je všudypřítomné dřevo.

Centrální krb v jedné ze společenských místností v přízemí soustřeďuje kolem sebe hned několik druhů sedacího nábytku. foto  Andrea Auletta

Hory, intenzivně objímající tento přívětivý hotel, jako by vstupovaly dovnitř do interiéru. Le Massif je uvnitř hor a hory jsou v něm, a to ve všech jeho působivých podobách včetně těch nejmenších detailů. Bydlet na horách znamená žít specifickým způsobem života, proto hotel vyjadřuje hrdost této oblasti, všech lidí, kteří tu žijí i toto nádherné místo navštěvují. Nachází se kousek od turistického letoviska Cormayeur s necelými třemi tisíci obyvatel na úpatí nejvyšší hory Alp i Evropy.

 

Zkušený harcovník

Interiér navrhl designér Andrea Auletta s vlastním ateliérem v Miláně, který má za sebou návrhy mnoha hotelů skupiny Florentine Starhotels Group a sbíral pracovní zkušenosti v Paříži, Londýně, New Yorku, Římě, Monte Carlu nebo Miami na Floridě. S nadšením a energií sobě vlastní se už dvacet let věnuje také zařizování rezidenčních, kancelářských, maloobchodních a pohostinských projektů.

 

Designový koncept

Podoba hotelu je založena na sibiřském modřínu, který se svou hustotou a tvrdostí přibližuje dubovému dřevu. Má hodně pryskyřice, která odpuzuje vodu a zamezuje růstu dřevokazných hub (funguje vlastně jako přírodní impregnace). Modřín byl použit i na fasádu hotelu, má krásnou žlutohnědou barvu a zřetelné letokruhy. Kombinovaný je na vnějším plášti s titanzinkovými plechy. Slunce dodává těmto venkovním povrchům lesk i odlišné odstíny podle ročních období.
Uvnitř budovy je kromě dřeva použitý i kámen, a to hlavně na podlahách společných prostor. Interiér obohacují prvky ze železa a kůže, které mu dodávají naturalistický vzhled. Kombinované jsou s elegantní ocelí Corten, tkaninami s tartanovými vzory horských svetrů i se hřejivými samety. Některá nástěnná svítidla jsou zase inspirována typickými kravskými zvony. Všude je patrná vytříbená řemeslná zručnost vytvářející elegantní atmosféru, která je zároveň neformální.

 

Celek ohromí

Zatímco za vstupem do hotelu v přízemí se nachází recepce, společenské prostory a bar, první patro je věnováno dvěma vnitřním restauracím s terasou, kde se pod pozorným okem šéfkuchaře Nicoly Ricciardiho připravují prvotřídní pokrmy. Hosté tak objevují gastronomii prostřednictvím pečlivého výběru ingrediencí francouzské a italské kuchyně. Hotel Prostor pro děti obsahuje stolky a židličky, sedátka v podobě oveček, nástěnnou tabuli, stan i herní fotbálek.
Le Massif se pyšní osmi patry s 80 pokoji pro hosty a apartmá rozmístěnými od druhého patra výše.

 

Život pod střechou

Prostor v nejvyšším patře zabírá několik apartmá s velkými terasami, které nabízejí úchvatný výhled na Mont Blanc. Vzduch je tu provoněný silicemi modřínů a jedlí.
Opravdová oáza pohody.


Hotel má výhled na nejvyšší evropskou horu Mont Blanc. Tvarem ladí s horskými štíty.


Andrea Auletta

Andrea Auletta Interiors

foto Andrea Auletta

„Pro hotely a rezidenční prostory navrhuji nábytek, bytové textilie, tapety, koberečky, závěsy. Vzniká pak na míru šité dílo, které určuje i konkrétní zákazník a lokace. Mám rád místní materiály, například mramor, brokát a sklo pro benátskou oblast. Každý projekt je prázdným listem a pro mě vždy výzvou. Volím od svěží i drsné klasiky po teplý a přívětivý současný styl, nikdy nic studeného. Rád tvořím nové věci, ale také obnovuji staré, když jsou cenné. Velkou pozornost věnuji ekologii a snadné údržbě.”

www.andreaauletta.it


 

 

 

text Vanda Jesenská

foto  Andrea Auletta (s laskavým svolením)

 

Datum vydání: 30. 1. 2022

Edit: