Nový domov v bílé

V rakouské metropoli není těžké najít prostorný byt v neoklasicistním stylu. Těmi se to ve Vídni jen hemží. Ale dovést jeho interiér k takové dokonalosti, jak se to podařilo mladé blogerce Svenje Brücker, je už obtížnější…

Vídeň je sama o sobě hlubokou studnicí inspirace a má své neopakovatelné kouzlo. Právě kombinace obojího nadchla Svenju a jejího přítele Jonase natolik, že se tady rozhodli usadit natrvalo. Koupili si prostorný světlý byt právě v neoklasicistní budově, která ani po mnoha letech neztratila nic ze svého tradičního rázu – nechybějí vysoké stropy, poctivé parketové podlahy a veliká okna, která interiér zaplavují denním světlem. Vídeňský byt zrekonstruovali do podoby originálního domova v dokonale skandinávském stylu.

Tak se jmenuje i Svenjin blog – Traumzuhause, kde můžete načerpat spoustu inspirace při zařizování vlastního bytu, nebo se lecčemu přiučit. Je to téměřučebnice tzv. scandi stylu, který momentálně zažívá velký rozkvět po celém světě.
Vídeňský byt má rozlohu 120 m2 a mladý pár zaujal hned při první návštěvě. „Byli jsme na prohlídce mnoha krásných bytů, ale tenhle byl něčím prostě výjimečný. Ty úžasné dveře a mosazná kování na oknech nám jednoduše učarovaly a bylo rozhodnuto,“ vypráví Svenja. Právě tyhle drobné detaily sehrály klíčovou roli při rozhodování, jakým stylem se bude ubírat zařízení bytu. Rozhodli se pro skandinávský.

Rovnováha a harmonie

Přestože jsou oba mladí lidé velmi zaměstnaní i společenští a Jonas je navíc profesionálním hráčem pokeru, domácí zázemí a klid jsou pro ně téměř posvátné. Nejraději jsou ve svém bytě a užívají si soukromí. Tvrdí o sobě, že jsou oba perfekcionisté a rovnováha mezi vším v životě, včetně bydlení, je pro ně velmi podstatná. V tomto případě se Svenja snažila o rovnováhu mezi severským minimalismem a útulností, každý kousek do bytu vybírala velmi pečlivě a s maximálním citem. Převládají jednoduché linie, na skandinávskou notu brnká světlé dřevo v nejrůznějších podobách, přírodní textilie a hřejivé kožešiny, ty nesmějí samozřejmě chybět. Základem je bílá barva, které krásně kontrastují decentní akcenty černé a šedé. Nic víc.

Teplo domova

K ještě větší útulnosti bytu přispívají fotografie a knihy, v kterých Svenja hledá inspiraci pro své další plány. Oba pak jsou pyšní na lavici z neopracovaného dřeva, kterou společně proměnili v malý soukromý kávový bar. Asi nepřekvapí, že návštěvy přátel a kamarádů jsou zde vítané a časté, oblíbené jsou hlavně kávové večírky a tématicky pojaté párty, například vánoční, velikonoční, nejveselejší bývá prý ta silvestrovská…

Připravila: Mirka Vernerová
Foto: Westwing Home & Living

Uložit

Datum vydání: 1. 2. 2018

Edit: