Epoxidové podlahy uspokojí nejnáročnější klienty

Chystáte se rekonstruovat podlahy u vás doma, nebo si teprve dotváříte domov podle svých představ a přemýšlíte jakou zvolit podlahu? Zapomeňte na koberce, lino či dlažbu, čím dál více lidí volí luxusní litou epoxidovou podlahu.

Epoxidové podlahy se používají buď jako spodní vrstva pro položení podlahových krytin, nebo jako finální podlaha. My se zaměříme na ten druhý případ, protože jako vrchní vrstva vypadají perfektně. Jsou k dispozici v lesklých i matných variantách, s jednobarevným povrchem či barevnými obrazci, skvěle vypadají také průhledné efekty.

Kde se používají?
V bytech a rodinných domech se s nimi setkáte nejčastěji v kuchyních, koupelnách, obývacích pokojích, dílnách či garážích. Hodí se prostě a jednoduše všude tam, kde je kladen důraz na mechanickou a chemickou odolnost. Vzhledem k tomu, že dobře vedou teplo, jsou vhodné i do místností s podlahovým topením.

Co vám přinesou?
Především originalitu. Přestože se jedná o designově moc povedenou záležitost, není ještě tolik rozšířená, nejedná se o masovou záležitost. Je tedy vhodná pro všechny, kteří se nespokojí s řešením, co má každý.

Z důležitých výhod bychom měli jmenovat dokonalou rovnost, odolnost vůči průsaku vody, solím, kyselinám i agresivním čisticím prostředkům. Dají se udělat rovněž v protiskluzové podobě, záleží, zda chcete hladký povrch nebo spíš lehce strukturovaný (vhodný například do garáže).

Jak probíhá zhotovení?
Lité podlahy je možné aplikovat na beton, anhydrit či třeba asfalt. Povrch by měl být suchý, tvrdý a bezprašný. Nejdříve se nanese penetrační pryskyřice, pak samonivelační vrstva a následuje finální epoxidová pryskyřice. Výhodou je, že se po nové podlaze dá chodit už po 48 hodinách a po 10 dnech vydrží jakékoliv zatížení.

Zajímá vás, jak by se epoxidová podlaha hodila k vám domů? Informujte se u firmy Fabryfloors, která vám dá pevnou půdu pod nohama.

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 9. 6. 2017

Edit: