Zelené bydlení v Praze: Jak Zahálka kombinuje moderní bydlení s přírodou

V posledních letech se neustále mluví o tom, jak důležitý je pro člověka dostatečný pobyt v přírodě, ale i jaké přínosy má pro města zeleň. Z praxe i řady studií je pak zřejmé, že oba tyto trendy přináší mnoho pozitivního. Dnes už si je velká část společnosti vědoma těchto benefitů a trend, který se vyznačuje návratem k přírodě, je stále na vzestupu. To se samozřejmě odráží i v požadavcích na moderní bydlení. S tím developeři počítají a přináší tak zajímavé projekty, jako je třeba Zahálka.

Proč je bydlení v přírodě na vzestupu?

Lidé, kteří žijí poblíž zeleně, cítí větší potřeby trávit čas venku. Šum listí na stromech v jarním větru nebo čerstvý vzduch po letním dešti jsou jen ukázkou různých lákadel, které procházky v přírodě nabízejí. Bydlení v zeleni s možným sportovním vyžitím je pak skvělou volbou i pro rodiny s dětmi. Ty si totiž mohou hrát v parku s kamarády nebo vyrazit třeba na kolo s rodiči. Návyk k aktivnímu trávení volného času je přeci důležité budovat již od dětství, protože právě pro ně je pobyt na čerstvém vzduchu velmi podstatný.

Procházka parkem nebo po břehu řeky je pak skvělou příležitostí si vyčistit hlavu od každodenní nálože stresu. Uklidňující pro tělo i mysl jsou samozřejmě i dechberoucí přírodní scenérie, které vás nikdy neomrzí.

Bydlení v přírodě oceníte nejen v létě

S klimatickými změnami se stále více ukazuje, že zeleň má výrazný vliv na komfort bydlení, a to nejen ve městech. Zejména v letních měsících se ukazuje jako důležité, že zeleň dokáže snížit okolní teplotu až o 3 °C. Toho je dosaženo nejen přirozeným zastíněním, ale i vlhkostí, kterou uvolňují listy. Ve spojení s vyšší vlhkostí vzduchu, která je zejména v oblasti zástavby nižší, než je příjemné, že parčíky, aleje, ale i trvalkové záhony a další zelené plochy vytvářejí přívětivější mikroklima.

Seznamte se se Zahálkou, která je ztělesněním tohoto trendu

Developerský projekt Zahálka si zakládá na klidném bydlení v přírodě, které účelně propojuje s nejnáročnějšími požadavky na moderní bydlení. Díky velkým oknům se budete cítit blíže přírodě již při přípravě snídaně. Toto účelné propojení interiéru s exteriérem vás nepřestane okouzlovat každý den. Samotnou ranní kávu si pak nejlépe vychutnáte na terase s úchvatným výhledem na Vltavu a její nábřeží.

Zahálka je novostavba v Praze 4, která se nachází na místě nevyužívaného brownfieldu a svým obyvatelům nabízí nejen klidné prostředí, ale především řadu prostorů, plných zeleně a rozlehlé venkovní prostranství pro relaxaci. Na Zahálce však nechybí ani společné venkovní prostory, které slouží k setkávání se sousedi a přáteli. Nechybí ani dětské hřiště, hřiště pro vaše čtyřnohé mazlíčky, amfiteátr a pečovat dokonce můžete i o rostliny na komunitní zahradě, kde najdete i hmyzí domek. Bydlení na Zahálce je vhodné pro lidi, kteří nechtějí jen bydlet, ale hlavně žít.

Vyrazte ven a užívejte si přítomnost

Kromě bydlení v klidné lokalitě plné zeleně se do popředí znovu dostává i vyvážený životní styl, díky kterému se bude cítit energie i přes každodenní nálož povinností. Pečujte o své tělo a mysl i aktivně. V okolí Zahálky se nachází mnoho příležitostí, ze kterých si vybere každý.

Vyrazte na svižnou procházku do Modřanské rokle nebo si užijte nádherné scenérie břehů Vltavy či Zátišského potoka. Užít si můžete vítr ve vlasech při jízdě na kole na nedaleké cyklostezce nebo inline bruslích. S přáteli se pak můžete vydat i na blízké golfové hřiště nebo si jít odpočinout a probrat dění z posledních dní v nedaleké Vodpočívárně. Uvidíte, že tuto sladkou únavu si zamilujete a budete usínat hladce a s pocitem štěstí.

Komerční prezentace

Datum vydání: 18. 10. 2023

Edit: