Vyplatí se fotovoltaika pro bytovým dům? Rozhodně ano!

V posledních letech můžeme pozorovat postupný nárůst popularity solárních panelů na střechách bytových domů. Není se čemu divit. Správně zvolený systém podstatně sníží náklady na energie všem majitelům jednotlivých bytů. Jak zjistíte, kolik ušetříte, a jak se na realizaci fotovoltaiky na vašem bytovém domě připravit?

Množství zajímavých výhod

Fotovoltaika pro bytové domy s sebou přináší řadu výhod, které rozhodně ocení všichni majitelé družstevního bytu ve vašem domě. Tou nejpodstatnější jsou dlouhodobé úspory při vytápění, ohřevu vody, svícení, klimatizování, provozu domácích elektrospotřebičů, a dokonce i při nabíjení elektrických aut. Stejně tak ulevíte stále namáhanější přírodě a snížíte produkci nebezpečného oxidu uhličitého. V neposlední řadě má realizace fotovoltaiky i ekonomický dopad, jelikož společně se zapojením FVE (fotovoltaické elektrárny) se zvyšuje i cena jednotlivých bytových jednotek.

Možná se vám počáteční investice zdá příliš drahá na to, abyste se o takovou technologii zajímali. Mezi výhody FVE však patří i velmi vysoké dotace z programu Nová zelená úsporám, které sníží výši počáteční investice a rovněž sníží očekávanou návratnost investice. Životnost fotovoltaiky se odhaduje na minimálně 25 let, ve skutečnosti se ale můžete dočkat klidně dvojnásobně dlouhých úspor.

Nenechte si ujít dotace na FVE

Určitě vás zajímá, jak vysoké jsou dotace na fotovoltaiku. V současné době si všichni zájemci užívají podstatné zjednodušení celého procesu. Stačí si tak podat správně vyplněnou žádost a váš bytový dům se může těšit z nárokované dotace 15 000 Kč za každý 1 kWp výkonu a 10 000 Kč za 1 kWh akumulačního systému. Stejně tak získáte dalších 10 000 Kč za každý byt, který sdílí elektřinu z FVE a je připojený k systému optimalizace.

Chcete svolat schůzi, během níž se dozvíte veškeré potřebné údaje a uvidíte, kolik peněz vlastně ušetříte? V tom případě se podívejte na největší portál o fotovoltaice pro bytové domy. Zde si snadno domluvíte bezplatnou nezávaznou konzultaci s odborníky, kteří vás rádi navštíví i na vaší plánované schůzi SVJ, kde zodpoví všechny vaše případné dotazy. Výstupem z těchto konzultací je příprava cenové nabídky a dalších podkladů, které vedou k realizaci fotovoltaiky na bytovém domě, jejíž garantem je energetická divize společnosti Losky.

 

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 29. 11. 2023

Edit: