5 maličkostí, které vám doma zlepší náladu

Něco vám doma chybí? Rádi byste si pořídili něco speciálního? V našem článku jsme našli 5 “produktů”, která vám každý den zlepší náladu. Některé jsou praktické, jiné estetické. Jaké si vyberete?

Vybavení domácnosti nemá jen praktickou funkci. Naprostá většina z nás se chce cítit jako doma. Holobyt bez dekorací skoro nikoho neláká. V posledních letech se samozřejmě rozmohl trend minimalismu, což je skvělé. Nemít doma zbytečné lapače prachu je jenom výhoda. Ale to neznamená, že musí být neosobní a prázdný.

Bez rostlin se to neobejde

Buďme upřímní. Rostliny nám dělají radost. Sice se o ně musíme starat, ale když se jim daří, máme velkou radost. Navíc se v bytě lépe dýchá. Zelená barva v lidech vyvolává pozitivní pocity, a kdo by to nechtěl?

Zapomeňte na ošklivé hnědé truhlíky. Pořiďte si krásné květináče. V nabídce už najdete všechny možné barvy, dokonce i ty metalické jako je zlatá, stříbrná nebo bronzová. Velký zlatý květináč a v něm majestátní monstera? Radost pohledět. Pokud rádi tvoříte, kupte si speciální barvy nebo spreje, kterými jednoduše květináč obarvíte. Fantazii se meze nekladou.

Chytrá domácnost pro každého

Chytrá domácnost už dávno není jen pro “bohaté”. Může si ji pořídit opravdu každý. Dobrým začátkem je žárovka, kterou lze ovládat skrz aplikaci. Potřebujete přes den bílé světlo a pár hodin před spánkem žluté? Žádný problém. Láká vás fialové nebo modré? I to si můžete navolit.

Milovníci hudby si oblíbí reproduktory s wifi. Jejich vzhled je většinou velmi obyčejný, takže se hodí opravdu kamkoliv. Některé reproduktory jsou zabudované do lampy, takže nikdo neví, odkud vlastně ta hudba přichází. Je to takové 2 v 1.

Nejvíce praktická je určitě IP kamera. Díky ní můžete kontrolovat, co se děje v bytě. Už se nemusíte strachovat, jestli je vaše dítě doma a proč nepíše. Stačí se podívat a uvidíte, že sedí u televize a zapomnělo se ohlásit. Vhodná je i v situaci, kdy máte zvíře a chcete kontrolovat jeho pohyb. Bojíte se o své rodiče nebo prarodiče? Dohodněte se na kameře v obývacím pokoji. Některé kamery mají dokonce zabudovaný reproduktor s funkcí obousměrné hlasové komunikace.

Fotoobrazy nebo plakáty? Co třeba oboje

Stále myslíte na nějakou fotku z dovolené, svatby nebo výletu? Vždy vám zvedne náladu? Nechte si ji přenést na fotoobraz. Díky tomu bude už navždy s vámi. Ani se nemusíte bát, že ji omylem smažete.

Další možností jsou filmové plakáty. V bytě vypadají opravdu hezky. Na trhu najdete nepřeberné množství – od titulů, po barvy až velikosti. Záleží pouze na vás, jestli obrazy a plakáty zkombinujete nebo dáte do každé místnosti něco jiného. Hlavní je, aby vám to přinášelo radost.

Úložné prostory

Mít pořádek na stole a skříni je základ. Poházené mince, rtěnky, klíče a peněženky akorát všude překáží. Proto kupte mističky, do kterých si tyto drobnosti můžete při příchodu domů odložit. Věřte, že celá místnost vypadá bez zbytečností všude možně mnohem lépe. Působí čistě, uklizeně a vy nemusíte dokola hledat klíče a peněženku.

Jako úložný prostor klidně využijte nižší ozdobný květináč. Někdy ani nepoznáte, že to není miska.

Ach ta vůně

Vůně jsou pro člověka naprosto klíčové. Čerstvě upečená bábovka vám připomíná prázdniny u babičky před 20 lety? Posekaná tráva zase víkendy na chalupě?

Aromaterapie má něco do sebe. Proto si pořiďte aromalampu, do které nakapete oblíbený esenciální olej. Na trhu najdete opravdu velký výběr. Správně zvolená vůně podpoří přemýšlení, zklidní mysl nebo naopak dodá energii.

Komerční prezentace

Datum vydání: 26. 5. 2021

Edit: