Vdechněte svému interiéru osobitost a originalitu

Pryč je doba, kdy jedna tapeta vládla nejen celému bytu, ale i celému panelovému domu nebo dokonce celému sídlišti. Dnešní tapety zútulní jakýkoli prostor, vykouzlí příjemnou atmosféru, často vypovídají i o emocích uživatelů svého interiéru.

Tres Tintas Barcelona je přední značka španělských autorských tapet. Kolekce navrhují špičkoví designéři z rozličných oborů výtvarného umění, od ilustrace přes módu až po reklamu a průmyslový design. Jsou často uměleckým vyjádřením svého autora.

Jedna z nejúspěšnějších kolekcí této značky je s příznačným názvem Silk Road.

SILK ROAD ( Hedvábná stezka )

Kde jinde hledat inspiraci pro kolekci s názvem Silk Road – Hedvábná stezka než v barvách, vůních a tradicích vzdálených zemí a dávných kultur.
Drahokamy, porcelán, hedvábí, jantar, slonová kost, exotické koření, sklo, korály, ušlechtilé kovy a mnohé další se staly inspirací pro tuto kolekci tapet.
Silk Road je svět plný barev a dávných tradic. Mystická pouť po dalekých krajích a kulturách propojená Hedvábnou stezkou.

Kerala

Jemné detaily a barvy koření dávají tomuto klasickému tropickému motivu orientální charakter. Vzor inspirovaný palmami přístavů v Kerale, jedné z indických zastávek na cestě po hedvábné stezce.

Samarcanda

Uzbecké město Samarkand bylo po celou dobu existence hedvábné stezky důležitou křižovatkou, kde se setkávaly různé kultury a civilizace. Tapeta je inspirovaná vzájemnou směsicí odkazů arabské, perské a ruské kultury. Vzor je jemný v detailu, ale výrazný v celkovém vyznění a jeho skvěle propracovaná textura vytváří velmi příjemný pocit pohodlí.

Constantinopola

V minulosti byly koně často zobrazovány jako symbol spojení mezi dávnými východními civilizacemi. Dynamický vzor intenzivních barev je zpracován tak, aby vytvářel velmi elegantní a harmonický celkový dojem. Tato tapeta je skvělou volbou pro vytvoření osobitého a klidného místa k odpočinku.

Xián

Čistá podstata jemného, ale přesto výrazného vzoru rozpohybovala bojovníky terakotové armády. Xián vyjadřuje samý počátek hedvábné stezky, chuť a vůni orientu, karavany, které se z Evropy vydávaly za tajemstvím hedvábí do daleké Asie.

Antioquia

Výrazný geometrický vzor inspirovaný nákresem čtvercové sítě tureckého města Antiochie. Výsledný dojem vzniklé textury navozuje velmi příjemnou a uvolněnou atmosféru.

Baranasi

Jemnost, hravost a originální tóny barev. Tapeta Baranasi posetá veselými slony vytváří nenucenou až poetickou atmosféru. Inspirací jí bylo indické město Varanasí. Posvátné, mystické místo všech hinduistů, ale také jedna ze zastávek na cestě po hedvábné stezce.

Taraz

Nádherná tapeta zobrazující přírodní bohatství a krásu kazašského města Taraz. Elegantní a barevně velmi harmonický obraz se stane působivou dominantou jakéhokoli prostoru.

Kathmandu

Výrazná ilustrace plná orientálních a exotických přírodních motivů a barev inspirovaná městem i celým údolím Káthmándú, které bylo vždy symbolem cesty a volného pohybu mezi Indií, Nepálem a Čínou.

Karakorum

Koně výrazných barev znázorňují důstojnost pohoří Karákoram, houževnatost jeho obyvatel a zároveň místo střetu dvou kontinentů. Tapeta inspirovaná krásným, ale i nehostinným územím, které se rozkládá na pomezí Indie, Číny a Pákistánu.

Lhasa

Lhasa představuje tibetskou zahradu. Kouzlo vzdálené, tajemné krajiny plné divoké přírody pronikavých barev a vůní.

Cochin

Pro obchodníky s kořením byl přístav Kóčin v indickém státě Kerala nejdůležitější zastávkou na celé hedvábné stezce. Královna arabského moře, jak se přístavu přezdívalo a její přírodní bohatství bylo inspirací pro tuto nádhernou obrazovou tapetu.

Damasco

Ilustrace, která k nám promlouvá skrze architekturu, řemeslné motivy a výrazné barvy na černo bílém podkladu. Inspirovaná Konstantinopolí, nejdůležitějším místem celé hedvábné stezky, kde po celá staletí docházelo k mísení znalostí, umění a kultur různých civilizací.

 

 

 www.entrada.cz

 

Komerční prezentace

Uložit

Edit: