3 tipy na nářadí, které by nemělo ve vaší dílně chybět

Nářadí musí být nedílnou součástí jakékoli domácnosti. Každou chvíli je zapotřebí něco opravit, renovovat či rekonstruovat. V některých domácnostech jsou dokonce domácí kutilové, kteří mají nakoupeny sety spolehlivého nářadí a nástrojů. Určitě nemusíte být extra činorodý člověk, přesto se bez některých nástrojů stoprocentně neobejdete. My se pokusíme dát v následujících řádcích 3 tipy na vybavení, jež by nemělo chybět v žádné dílně.

Utáhnout a povolit

Že nemáte dotažené šrouby, anebo potřebujete zavrtat vruty? Pak se rozhodně neobejdete bez správného nářadí. Řešit vše pouze obyčejným šroubovákem by bylo přinejmenším hodně nepohodlné a v konečné fázi také značně zdlouhavé. Vyplatí se proto nakoupit kvalitní aku šroubovák, jenž se o tuto práci postará rychle a efektivně. A jaký je náš tip?

Akušroubovák Bosch GSR 10,8-2-LI Professional

Tento akumulátorový šroubovák vás nenechá v nouzi nikdy, když budete potřebovat utáhnout jakýkoli šroubek nebo zavrtat vrut. V balení k němu navíc obdržíte dva akumulátory 2,0 Ah. Výborná je i rychlonabíječka, jež zvládne dobít baterii za pouhých 35 minut. Spolehnout se můžete i na minimální hmotnost šroubováku 0,95 kg. V ruce vám ani po delší pracovní činnosti neztěžkne. Maximální vrtání do dřeva činí 19 mm, do oceli 10 mm. Samozřejmostí jsou dvě rychlosti, a to jak pravý, tak i levý chod.

Měřicí nástroje

Znáte známé rčení hovořící o trojím měření a jednom řezání? Jistěže ano. Právě proto byste měli mít v domácnosti i speciální měřicí techniku. Zapomeňte na jeden jediný svinovací metr. S ním jen velmi těžko zachytíte jednak dlouhé vzdálenosti a jednak také úhly. I proto se vyplatí zvolit speciální laserový měřič, s jehož pomocí budou veškeré zmiňované úkony hračkou.

Laserový měřič vzdálenosti, úhlu, obvodu a objemu Yato

Tento šikovný dálkoměr disponuje základními matematickými operacemi, které budete čas od času potřebovat. Bez problémů spočítá kontinuální i goniometrické funkce. Měří vzdálenost, počítá celkový objem a na čtyřřádkovém displeji se pohodlně vyznáte. Ve tmě si můžete přisvítit LED diodou. Displej je konstruován tak, aby odolal vlivu vody, prachu a jednoduchému poškrábání.

Stříhání všeho druhu

V domácnosti musí být stoprocentně nůžky. Jednat se přitom nemusí pouze o ty klasické, jimiž se stříhá standardně papír. Na zahradě se určitě neobejdete bez těch, jež jsou určeny pro stříhání keřů a drobných větví. V dílně byste naopak měli mít i nůžky na pevnější materiály, a to především na plech.

Nůžky na plech rovné o délce 260 mm

Naším tipem jsou nůžky na plech značky Toya o délce 260 mm. Vyrobeny jsou z vysoce efektivního materiálu. Spolehnout se můžete na maximální ostří a ergonomický tvar.

Ať už uvažujete o nákupu jakéhokoli zmiňovaného nářadí nebo jiného, stačí se podívat na nabídku některou z renomovaných eshopů. Výhodný prodej nářadí nabízí například eshop naradi77.cz.

Komerční prezentace

Uložit

Datum vydání: 31. 5. 2017

Edit: