Fasádní obklady PREFA na sobě nesou otisk geniality hliníku

Již 70 let mění PREFA Aluminiumprodukte architekturu kolem nás a umožňuje majitelům rodinných domů i dalších staveb využívat téměř zcela bezúdržbový materiál pro střechy a fasády – hliník. Pro tento materiál mluví více jeho vlastností. Další benefity pak nabízí skvělé produktové portfolio firmy.


Proč si vybrat pro střechy a fasády právě hliník?

Ekologičnost, kde byste ji možná nečekali

Neznalé dokáže hliník překvapit v mnoha ohledech. Žili jste s vědomím, že výroba hliníku patří k těm nejméně ekologickým? Nás to sice učili před 35 lety ve škole, ale svět se změnil a mnoho hliníkových výrobků se dnes vyrábí z již recyklovaného hliníku. Podobné je to i u výrobků PREFAHliník je stavební materiál, který jako jediný předčí délkou své životnosti i samotnou stavbu. I to jej dělá ekologickým, na rozdíl od všemožných plastů a dalších materiálů. Po skončení své životnosti, nebo spíše, pokud již daná stavební součást není potřebnou, se dá snadno recyklovat a opět využít.

Robustní a přitom lehký

Hliník je robustní pevný materiál, který však dokáže udivovat svojí nízkou hmotností. Perfektně se s ním tedy pracuje i jako s lehkým střešním systémem. Nemusíme investovat do masivních krovů. Lze jej využít i na starších střechách, tedy v rámci rekonstrukcí, kde by běžné těžké střešní pálené či betonové tašky použity být nemohly. Nosnost starých krovů klesá, navíc jejich konstrukce neodpovídá současným normám, co se týče statiky. Hliníková střecha však může všude a podobné je to i s lehkými hliníkovými fasádními systémy.

 

Žádná destruktivní koroze jako u železa

Hliník sice rovněž koroduje, ale zcela jinak než železo. V neagresivním běžném prostředí má dokonce jakousi samoopravnou funkci. S dobrou povrchovou úpravou je chráněn i v horších podmínkách. Jde tedy vlastně o bezúdržbový materiál, kvůli kterému nemusíte lézt na střechu či po fasádě co pár let, abyste řešili korozivní degradaci materiálu.

Hliníkové střechy a fasády jsou velkou láskou architektů

Společnost PREFA dokázala spojit geniální vlastnosti hliníku s dokonalým designem. Moderní architektura se dnes často odvíjí právě od možností, které nabízí sortiment střech a fasád PREFA. Střechy s fasádami umí splynout do vizuálně monolitického bloku. Vše ladí se vším. Stylem i barvou. Firma ke střešním a fasádním systémům dodává rovněž kompletní produkty pro odvodnění střech, ale i třeba solární montážní systém. Kdo bydlí v povodňové zóně, ten má nejspíš problém i se samotným pojištěním stavby. PREFA však vyrábí rovněž hliníkový protipovodňový systém, který obvykle zafunguje lépe než samotná pojistka majetku u pojišťovny. Jde o flexibilní mobilní hliníkový systém pro ochranu nemovitostí a pozemků před povodněmi.

Fasádní systémy pro stavbu i rekonstrukci

Hliníkové fasády skvěle zapadly do dnešní doby. Rekonstruujeme, avšak trendem není žít jako v muzeu, a to ani když se rozhodneme zobytnit starou chalupu pro trvalé bydlení. Stodoly se mění díky fasádním systémům, staré přístavby s hliníkovým opláštěním skvěle doplňují novým to staré. Fasádní obklady z hliníku nedegradují, snadno se čistí, nebo dokonce mají samočisticí schopnost.

Více než jen materiál pro střechu a fasádu

PREFA nenabízí jen střechy či fasády, ale komplexní služby. Výrobky společnosti se k nekvalifikovaným firmám ani nedostanou. Pokládat střechy PREFA či montovat hliníkové fasádní obklady mohou jen proškolení zaměstnanci spolupracujících firem. Přitom nejde jen o školení na oko, které by ve výsledku leda tak partám klempířů a pokrývačů představilo produktový katalog. Školení je velice podrobné a spojené s praxí. PREFA si vychovává znalce svých systémů a práce s nimi. Což skvěle funguje, protože zákazníci nedostávají pouze skvělé řešení po materiálové a designové stránce, ale i precizní provedení pokládky střechy či montáže fasádního obkladu.

 

 

 

Komerční prezentace

Edit: