Fotovoltaická elektrárna vám ušetří peníze. Jak?

Náklady na topení raketově stouply. Pokud zvažujete jinou formu příjmu tepla, co takhle solární elektrárna? Sice vás může odradit vyšší vklad, na druhou stranu můžete získat dotace. Mrkněte proto, jaké výhody se vám nabízí.

FVE – fotovoltaické elektrárny

V dnešní době inflace se fotovoltaika pomalu stává investiční příležitostí. Tak jako lidé zvažují, jestli dají peníze do nemovitostí, surovin, zvažují, kde jim peníze neprotečou skrz prsty. A že u plynových kotlů nebo jiných způsobů vytápění to teče proudem rozbouřené řeky. FVE, tedy fotovoltaická elektrárna, je příležitost, jak ušetřit. Sice na počátku je pořizovací cena vyšší, během let ale za provoz ušetříte neskutečné peníze. Jestli máte vlastní dům, zvažte solární panely, které berou energii ze slunce a nikoli z drahých prostředků, jako je třeba plyn.

Jak získat dotace na solární panely?

Bezpochyby největší výhodou je, že můžete získat dotace na solární panely. Jde o částku až 301 500 korun. Nemusíte se bát, že jde o něco složitého, s čím se budete prát vy sami. Ve stavebnictví jsou lidé, kteří se v tomto pohybují a mohou to zařídit pro vás. Může se jednat o stavebníky, logicky se vyznají firmy, které tyto služby poskytují. Fotovoltaické panely se někomu nelíbily, protože byly černé a na střeše nápadné. Dnes už ovšem existují i variace v barvě tašek, takže jde o nenápadnou konstrukci, která se shledá i s pochopením památkářů. Navíc v dnešní době je snazší si aplikovat tento způsob získávání energie i v památkových zónách, protože klasické topení (plyn atd.) je natolik drahé, že památkáři musí většinou ustoupit. A kolik ušetříte? Životnost fotovoltaiky je až 25 let. Zhruba sedmý rok provozu by měl být vydělávající, pokud stav získávání tepla zůstane na stejné úrovni. Za onen rok byste tedy ušetřili, za poslední hypotetický 25. rok byste dokonce měli skoro milion korun k dobru! To se vyplatí. Mrkněte proto na nabídku firmy Bce.cz, kde vám i poradí, co nejlepšího si máte aplikovat právě vy.

 

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 22. 4. 2023

Edit: