Hrajte si s barvami!

Stěny představují v obytných místnostech největší plochu, podepisují se tedy největší měrou na vzhledu interiéru. Možná proto se obáváme je barevně zvýraznit a uchylujeme se k tradiční bílé, smetanové či jiné nenápadné barvě. Není to škoda, když se nabízí tolik možností, jak dodat interiéru zcela osobitý charakter?

Jak na to?

Chce to hlavně trochu odvahy pokusit se o něco nápaditějšího, třeba o kombinaci výmalby s tapetou, nebát se sytějších barev a podobně.
Poradit se můžete s bytovým designérem či odborníky v tónovacích centrech. Dokonce si díky vizualizačním programům můžete svou představu „zhmotnit“ přímo na fotografii konkrétní místnosti,
Návod, jakou barvu zvolit, samozřejmě neexistuje. Rozhoduje váš osobní vkus a styl vašeho interiéru.

Trendem letošního roku v tapetách jsou geometrické vzory, proužky a asymetrické tvary v pastelových či zemitých barvách. Novou kolekci obrazových tapet Tres Tintas, kterou navrhla španělská designérka Patricia Urquiola, tvoří šest vzorů v několika barevných variantách. Umožňuje tak obrovskou škálu dekoračních řešení působících jako autentický umělecký prvek. Velikost obrazu se vyrábí na zakázku podle přání zákazníka. www.trestintas.cz

Začněte hned!

Nemusíte čekat do jara, malovat i tapetovat můžete klidně v zimě. Na vyhřátých stěnách vytápěných místností schnou barvy dokonce rychleji, než na jaře při otevřených oknech. Ani dlouhého větrání se bát nemusíte, stačí na chvíli udělat pořádný průvan.

 

Vytvořte si harmonii

Základem příjemného interiéru je barevné sladění stěn s ostatními doplňky. Volit je možné kombinace tón v tónu, kontrastní kombinace barev, neutrální výmalbu doplněnou výraznými doplňky… Je to na vás.

Namíchat správný barevný tón pro stěnu tak, aby ladil s tapetou, a k tomu vybrat vhodné doplňky může být mnohdy obtížné. Firmy Primalex a Lavmi se rozhodly usnadnit vám toto hledání a ve vzájemné spolupráci vytvořily čtyři kolekce, kde je barva k výmalbě stěny pečlivě sladěna s tapetami, polštáři, svítidly a běhouny na stůl. Dokonalost sama!

Namíchat správný barevný tón pro stěnu tak, aby ladil s tapetou, a k tomu vybrat vhodné doplňky může být mnohdy obtížné. Firmy Primalex a Lavmi se rozhodly usnadnit vám toto hledání a ve vzájemné spolupráci vytvořily čtyři kolekce, kde je barva k výmalbě stěny pečlivě sladěna s tapetami, polštáři, svítidly a běhouny na stůl. Dokonalost sama!

Malujte si na stěny!

Stěna, na kterou je možné kdykoliv kreslit, je jistě snem každého dítěte. A stejně potěší i dospělého, nebude-li muset hledat papír a tužku, aby napsal vzkaz, ani zapínat tablet, je-li třeba si něco rychle poznamenat. A navíc taková pomalovaná stěna může být i vtipnou dekorací. Podívejte se, jak na to!

Text: Miloslava Perglová
Foto: archiv firem

Edit: