Investujte do domácí solární elektrárny a přibližte se k energetické nezávislosti!

V současné době to slyšíme ze všech stran. „Zateplujte, investujte do nových termoizolačních oken a pořiďte si solární elektrárnu,“ radí nám politici. Energetická nezávislost, která s výrobou vlastní energie za splnění určitých podmínek může být spojena, zkrátka rozhodně je na pořadu dne.

Hlavní a nespornou výhodou solární energie je, že je zadarmo. Tak proč ji nevyužít? A investici do solární elektrárny vám sníží státní dotace v rámci programu Nová zelená úsporám.

Solární ohřev vody

Nejjednodušší a cenově nejdostupnější je solární ohřev vody. Elektrické bojlery patří mezi největší energožrouty v domácnostech a jejich eliminace v ročním vyúčtování představuje značné energetické úspory.

Termický solární systém versus fotovoltaika

Vodu lze ohřívat dvěma způsoby – termicky a pomocí fotovoltaiky (FVE). Zatímco termický solární ohřev funguje na principu přímého ohřevu kapaliny, která prostřednictvím výměníku zahřívá vodu v bojleru, fotovoltaické panely nejprve vyrobí elektřinu, jež následně ohřeje vodu v elektrickém bojleru.

Solární elektrárna s virtuální baterií

Sníte-li ovšem o energetické nezávislosti, neobejdete se bez solární elektrárny s virtuální baterií. Ta totiž zvládne obojí. Ohřeje vám nejenom vodu, ale také vyrobí elektřinu i pro jiné účely. Počítejte však s tím, že investice do tohoto solárního systému bude vyšší. Jeho součástí totiž bude muset být střídač přeměňující stejnosměrný proud na střídavý. Ve světle neustále se zvyšujících cen ze elektřinu se však vyplatí.

Akumulátor energie versus virtuální baterie

V hledáčku vašeho zájmu by měla být i akumulace elektřiny. V tom případě energii nebudete mít jen k aktuální spotřebě, ale budete ji moci využít i večer. Toho docílíte prostřednictvím akumulátoru elektřiny. Dalším řešením je virtuální baterie, která zase uloží nespotřebovanou energii do distribuční sítě.

 

 

Komerční prezentace

Edit: