Jak bydlí Monika z Papírového domu

Španělskou herečku, ale i moderátorku a reportérku Esther Acebo možná znáte z populárního Papírového domu. Role v tomto veleúspěšném seriálu Netflixu jí umožnila pořídit si ve spolupráci s Westwing bydlení svých snů.

foto Westwing

Ve světlých tónech
Esther upřednostnila světle šedé a béžové odstíny a také zlatou i bronzovou barvu. „Chtěla jsem, aby vznikl klidný, až relaxační obývák, který nebude působit studeně,“ vysvětluje svůj záměr.

 

foto Westwing

Čtecí/jógový koutek
Z hlediska estetiky miluje Esther místo na čtení se stojací lampou a komodou, které se občas proměňuje na plochu pro cvičení.

 

foto Westwing

Obývák je jednička!
Oblíbený pokoj Esther je právě ten obývací. „Trávím tu hodně času, sdílím ho s rodinou a přáteli. Navíc pohovka je úžasně pohodlná a vybízí nás všechny k odpočinku.“

 

foto Westwing

Psaní u stolu
V obývacím pokoji se našel prostor i na malý pracovní kout s konzolovým stolkem a pohodlnou židlí pro občasnou agendu na notebooku.


Esther Acebo
Hrála Moniku (s přezdívkou Stockholm) v seriálu Papírový dům, v němž se osm zlodějů zabarikáduje s rukojmími v Královské španělské tiskárně cenin. Jejími parťáky je Tokio, Berlín nebo Denver a hlavou zločinců přezdívaný Profesor, který manipuluje s policií.

foto Westwing

„V civilu jsem neklidná, optimistická a také perfekcionistka. Doufám, že můj dům ostatním napoví, jak moc ho mám ráda. Je to útulné a pohodlné místo. Nemám striktně definovaný styl, ale lehce jsem se inspirovala severskými interiéry, protože vytvářejí přívětivé prostředí.“


foto Westwing

Ložnice, která uklidňuje
Žádné křiklavé odstíny, ale naopak umírněná barevnost s terakotovými doplňky, které vytvářejí se základem zajímavý kontrast. Čalouněné čelo postele slouží zároveň jako podstavec na obrazy.

 

foto Westwing

Bílý je i koberec
V ložnici si tuto choulostivou barvu může herečka dovolit. Ostatně koberce vnímá jako prvek, který dělá dům domovem. Rohové police vystavují vkusné dekorace. Komoda s opičkami Vysoká komoda s posuvnými dveřmi poskytuje úložný prostor a zároveň plochu pro tři malé sošky opic.

 

foto Westwing

Komoda s opičkami
Vysoká komoda s posuvnými dveřmi poskytuje úložný prostor a zároveň plochu pro tři malé sošky opic.

 

foto Westwing

Útulno i v předsíni
Malé předsíňové stěně se zrcadlem, věšáky a botníkem sekunduje čalouněný taburet, který se hodí při přezouvání. A zase jsou přítomné tři opice.

 

foto Westwing

Dvě nezbytnosti
„Stal se jí jednak přebalovací pult, je krásný, ale především praktický. A dále samozřejmě postýlka, nad niž jsem zavěsila duhovou tapiserii,“ vypočítává Esther důležité zařízení pokojíku. Kusový koberec je měkoučký a dá se dobře vyprat.

 

foto Westwing

Domácí mazlíčci
Dva psí kamarádi si museli postupně zvykat na miminko narozené v březnu, ale i na to, že Esther už na ně nemá tolik času. Sedí v houpacím křesle, kde tráví se svou holčičkou i několik hodin denně. Mírný pohyb přináší dítěti klid.

 

foto Westwing

Barva pro dceru?
Jaká barva a téma se jí asi bude líbit? „Zatím za ni musím dělat mnoho rozhodnutí, a tak jsem jako převládající barvu pokoje zvolila bílou, a to včetně vícebarevných prvků, díky nimž je pokojíček útulný a zábavný, ale bez zaměření na jedinou barvu nebo téma. Až povyroste, může se sama rozhodnout,“ uzavírá Esther.

 

 

text Vanda Jesenská

foto Westwing

Datum vydání: 15. 10. 2022

Edit: