Jak na opravdu zdravý vzduch v místnosti a provoněný interiér?

Vysoká vlhkost vzduchu je častým problémem v našich interiérech. Zejména starší domy trpí na to, že v přízemí mohou vznikat plísně. V současné době se navíc běžně zateplují i starší objekty, kde při použití nevhodného zateplení může být celý problém ještě znásoben. Všechno často umocňujeme ještě tím, že dostatečně nevětráme. Existují však zařízení, která nám mohou vzduch v místnosti vylepšit, a dokonce také provonět.

Odvlhčovače jsou multifunkční zařízení

Pokud jsme hovořili o zvýšené vlhkosti, samozřejmě si můžeme pomoci speciálními přístroji. Na druhou stranu to chce nějakou součinnost s dalšími opatřeními. Například již zmiňovaným dostatečným větráním. Žádný přístroj neumí zázraky, ale pokud se rozhodnete pro pořízení odvlhčovače, Může vám pomoci nadbytečnou vlhkost ze vzduchu odstranit. Kromě toho má řadu dalších výhod. Je to třeba schopnost:

  • Ionizovat vzduch
  • Čistit vzduch

Typický odvlhčovač dokáže především snížit relativní vlhkost vzduchu. Pokud si navíc nastavíte ionizaci, kterou některé přístroje umí, můžete tímto způsobem neutralizovat zárodky plísní. Odvlhčovač toho umí ale ještě více, protože může fungovat také jako čistič vzduchu. Funkce čističky rozhodně není k zahození. Můžete díky tomu odfiltrovat částice prachu, pyly, póry plísní, ale rovněž různé pachy.

Přístroje tohoto typu také disponují propracovanou filtrací. Standartní výbavou je dnes již HEPA filtr, který zachytává mikročástice. Postará se o odstranění zejména těch nejmenších částic, které jsou obvykle problematické pro osoby s alergiemi.

Provoňte si domácnost

Chcete si doma vytvořit příjemné prostředí? Často se k tomu používá možností, které nám nabízí aromaterapie. Mnohdy tuto funkci umožňují zvlhčovače, které tedy řeší opačný problém, než který jsme popisovali výše. Také příliš suchý vzduch totiž může znamenat problémy. Zejména se naše dýchací cesty stanou náchylnější k virům.

Komerční prezentace

Edit: