Jak porovnat hypotéky online

Plánujete pořízení vlastního bydlení a hledáte nejvýhodnější způsob financování? Nejčastější variantou je klasický hypoteční úvěr. Zde si aktuálně můžete půjčit až 90 % cílové částky a navíc za rekordně nízké úrokové sazby. Základem však je správný výběr a kritické porovnání nabídek od různých bank.

Proč porovnávat nabídky hypoték

Důvod, proč porovnat více nabídek na hypotéky je jasný. Chceme ušetřit. I pár desetin procent směrem dolů znamená při částkách v hodnotách miliónů korun výraznou úsporu. Byla by velká škoda nevyužít možnosti dnešní doby, kdy jsou úrokové sazby velmi nízko, a zbytečně vzít nabídku, která se nevyplatí. Proto nepodepisujte hned první hypotéku u své běžné banky, ale prozkoumejte i jiné poskytovatele.

Využijte online srovnávač

Obcházení různých bank a neustálé vyptávání na podmínky je však zdlouhavé. Naštěstí existuje způsob, jak porovnání zvládnout mnohem rychleji. Řešení představuje srovnání hypotéky online pomocí srovnávače usetreno.cz. Díky tomu zjistíte, kde dostanete nejvýhodnější úrokovou sazbu pro nový úvěr, ale i to, v jaké bance vychází nejlépe refinancování hypotéky.

Jak porovnání funguje a co sledovat

Všechno zabere jen pár minut. Stačí zadat klíčové parametry, jako jsou cena nemovitosti, výše hypotéky či doba splatnosti a výsledkem jsou srovnané nabídky podle té nejvýhodnější. Při kontrole nabídky, která se ukáže jako nejlepší, se podívejte na procentuální výši úroku i celkové RPSN. Protože je svět hypotečních úvěrů poměrně složitý, nebojte se zavolat a zeptat se na podrobnosti specialistů. Jde o velký krok a značnou částku, takže opatrnost a pečlivý výběr je opravdu na místě. Hypotéka online s pomocí srovnání však nabízí možnost, jak vybrat tu nejvhodnější variantu přesně pro vás. Mějte také na paměti, že pokud banka vašemu známému nabídla skvělou hypotéku, pro vás stejné podmínky platit nemusí, protože záleží na výši příjmu a případném dalším dluhovém zatížení.

Stačí zadat klíčové parametry, jako jsou cena nemovitosti, výše hypotéky či doba splatnosti a výsledkem jsou srovnané nabídky podle té nejvýhodnější (vyzkoušejte si hypoteční kalkulačku zde).

 

 

Komerční prezentace

Edit: