Jak sehnat pronájem bytu?

Potřebujete větší byt nebo hledáte bydlení v jiné lokalitě? V takovém případě se možná potýkáte s inzeráty na bydlení, které mizí až podezřele rychle. Sehnat tak byt za příjemnou cenu a podle vašich požadavků není vůbec nic jednoduchého. V článku najdete několik praktických rad, které vám s tím mohou pomoci. Nechybí ani srovnání koupě s nájmem.

Hlídací pes pro přehled o nových nabídkách

Pokud potřebujete pronájem bytu v Praze, už jste zřejmě zjistili, že dobré nabídky jsou pryč klidně i během několika minut. V sehnání dobrého bydlení tak hraje roli čas a být připraven reagovat hned ve chvíli, kdy se objeví nový inzerát. Jenže snad nikdo nemá čas každých pár minut sledovat realitní portály, jestli se náhodou neobjevila nová nabídka. Z toho důvodu se vyplatí nastavit si hlídacího psa, kdy vám přijde oznámení pokaždé, když se objeví nový pronájem bytu podle předem zadaných kritérií. Zvýšíte tak výrazně šanci, že zareagujete jako první.

Ceny už zřejmě nižší nebudou

Mnoho lidí odkládá hledání nového bydlení na chvíli, kdy půjdou ceny za nemovitosti dolů. Jenže v rámci pronájmu ale i prodeje bytů se žádný výraznější pokles nečeká. Možná spíše naopak, protože poptávka stále značně převyšuje nabídku. Hypoteční úvěry jsou na rekordně nízkých sazbách, což opět podporuje celý proces.

Bude lepší nájem nebo koupě?

Jestli hledáte pronájem nebo spíše prodej bytu v Praze, hodně záleží na vašich plánech do budoucna. Koupě vlastní nemovitosti je skvělou investicí, ale na druhou stranu ve chvíli, kdy nejste přesvědčeni, že na jednom místě hodláte vydržet déle, může být lepší právě pronájem. Až se naplno rozhodnete, kde vlastně chcete bydlet, začněte s hledáním bytu ke koupi. U těch dobrých nabídek jsou zájemci podobně rychlí jako v případě pronájmu, takže se opět vyplatí pravidelně a často sledovat inzeráty.

 

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 9. 12. 2020

Edit: