Jak přežít ráno. Určeno sovám!

Povahou skřivani by snad měli tento článek přeskočit, protože sovino černé zoufalství a neschopnost ráno rychle nastartovat nemohou nikdy pochopit. Nejlepší bude, když si celí svěží, bystří a rychlí ráno při snídani prohlédnou obrázky a nebudou na sovy mluvit.

Sovy si počtou až někdy večer, raději pozdě večer, kdy jim to myslí, dokáží se soustředit a nechápou, že skřivani komunikují skoupě a mátožně směřují k ložnici. Je třeba co nejdéle užít večera, který už je dávno nocí, protože ráno bude kruté. Je úplně jedno, kdy nastane a jestli už třeba dávno bude dopoledne, po probuzení jsme prostě my sovy úplně vedle. Nebezpečná je koupelna, tam úrazy na bdící se spícím mozkem přímo číhají. Výrazný vzor vám pomůže nespadnout do vany, ne ale krutě barevný, to byste se mohli polekat. Studená voda trochu pomůže, a tak trefíme do kuchyně. Zkuste se tu trochu rozmazlovat. K procitání pomůže výrazný hrneček a vzorovaný talíř, také dobře barevné prostírání může prospět v orientaci stejně jako barevné rozlišení vnitřních zásuvek. Prostředí by mělo být harmonické a povzbuzovat sotva bdící smysly. Pomáhá vůně květin, pěkný dekor, ladící vzory. Pokud jste vystaveni té hrůze, že snídani musíte dokonce připravit, mějte vždy po ruce zástěru – raději s výraznějším vzorem (snáz ji uvidíte), do které se obalíte, abyste se nemuseli znovu celí převléknout.

3

Velmi vlídné stolování. Ambiente

2

A z které mističky si mám vzít?

1

Černá a bílá je výrazná, a ještě je to slepička… Valerie l ́homme. M&O

4

Bufet na oblouku, lak. Marco Sousa

Také hodně nápadný kousek nábytku se šuplíky, v nichž je čaj, sítko na čaj, káva a jiné ranní nutnosti, je pro vás dobrodiním. Jen dohlédněte, aby vše spolu ladilo a tam, kde potřebujete, vyskakoval barevný akcent. Příliš pestrá směsice všeho možného pohodovému pomalému probouzení spíš škodí a dokonale vás zmate. Samozřejmě si vše pro ráno pěkně nachystejte v noci, vyplácí se to hlavně u kabelek a tašek, se kterými vyrazíte do světa. Jinak ale stejně budete ráno tupě stát a snažit se přijít na to, co jste kam dali a proč. Optimální je pořídit si proto milující bytost, která vás nástrahami rána bezpečně provede a snídani připraví sama. I mírně odrostlé děti to zvládnou lépe než vy. Tak klidné a bezpečné ráno!

5

Pro opravdu těžké případy… Ambiente

6

Optimistická zástěra od Jenni Tuominen, Marimekko

7

Lněné prostírání a výrazný dekor porcelánu. Anna Deman a Annette vanRyhsen

8

10

Výrazné, vtipné a vkusné. IKEA

Edit: