Jak se připravit na rekonstrukci

Plánování je rozhodně nejzdlouhavější a nejvíce odkládanou fází rekonstrukce. Přemýšlíte, které období by bylo nejlepší, kolik do oprav investovat, jak budete řešit omezení v domácnosti. Ideální doba však není nikdy, a proto začnete s plánováním hned. Stačí, když budete následovat pár jednoduchých tipů, a nové bydlení vám bude o krok blíže.

Tužka, papír a kalkulačka

Máte rozmyšleno, co všechno potřebujete zrekonstruovat? Ať už si vezmete k ruce tužku a papír, nebo počítač, určitě si jednotlivé opravy vypište. Pokud vás trápí stará koupelna, nenapíšete si jen „oprava koupelny“, ale například:

  • nový sprchový kout,
  • nové obklady,
  • nová dlažba, apod.

Jednotlivé položky si alespoň odhadem naceňte a připište, jak dlouho by asi taková práce mohla trvat. Pak vše sečtěte. Budete mít dobrou výchozí představu, kolik peněz jste do rekonstrukce ochotni vynaložit a jak dlouho by práce mohly trvat. Samozřejmě jde jen o prvotní odhad a přesnější čísla dostanete až konzultací s odborníky. Rozepsáním jednotlivých položek si ale vytyčíte i omezení, které nechcete překročit a nenecháte se tak snadno přesvědčit k dražším verzím vybavení.

instalace podlahového topení

izolace

Najděte si inspiraci

Nemáte představu, jak by výsledek rekonstrukce mohl vypadat? Přichází čas na inspiraci. Můžete obejít pár obchodů, nebo navštívit známé a okouknout jejich domácnosti. Chytré tipy najdete také v celé řadě tištěných i online magazínů specializujících se právě na bydlení. Rady a obrázky naleznete na sociálních sítích, zejména na instagramu a facebooku. Stačí jen zadat klíčové slovo a máte o zábavu postaráno. Další možností je povolat na pomoc přímo interiérového architekta. Pomůže vám najít styl, který se k vám hodí a ještě poradí s materiály.

rekonstrukce koupelny

Sežeňte řemeslníky z okolí

Během příprav pravděpodobně nebudete chtít trávit další hodiny hledáním řemeslníků. A také nemusíte. Stačí, abyste si našli zhruba tři minuty času a vyplnit poptávkový formulář na stránkách Poptávej.cz. Zadání poptávky je zcela zdarma a navíc doputuje k řemeslníkům z vašeho okolí. Před jejím odesláním ji s vámi ještě zkontroluje operátorka na telefonu. Hned, jak potvrdíte, odešle se poptávka vhodným uchazečům. Řemeslníci už se ozývají přímo vám na uvedený email. A na vás je jen si vybrat tu nejlepší nabídku a domluvit se na detailech.

úprava stropu

Komerční prezentace

Uložit

Datum vydání: 3. 4. 2018

Edit: