Čas na renovaci terasy! Využijte jarní počasí

Přichází jaro a s ním je spojen nejen úklid, ale také renovace zahrad, teras, dvorků a dalších venkovních míst, která není možné upravovat v zimě. Majitelé rodinných domů by měli dbát na to, jak vypadá okolí jejich obydlí, včetně chodníků a cestiček. Není proto od věci jednou za čas opravit nebo kompletně předělat venkovní prvky, jež jsou součástí domu. Následující článek vám představí několik typů dlažby, která zkrášlí vaše obydlí.

Zámková dlažba

Když se řekne dlažba, většina lidí si pravděpodobně představí právě tento typ. Zámková dlažba se často vyskytuje v upravovaných čtvrtích a ulicích. Jednotlivé dílce jsou tvořeny zhutněným betonem. Jedna strana dílu bývá o něco hezčí než druhá, jedná se o tzv. pohledovou stranu. Tato dlažba je charakteristická speciálním tvarem, který umožňuje, že do sebe dlaždice při pokládce dobře zapadnou. Pokud byste chtěli svůj dvorek něčím osvěžit, je možné vytvořit z různě barevných dílů dlaždic ornament nebo zajímavý vzor. Zámková dlažba je vysoce stabilní, odolná a je možné ji po rozebrání opětovně použít.

Dřevěná dlažba

Pokud preferujete přírodní materiály, je pro vás vhodnou volbou dřevěná venkovní dlažba. Tento typ je na oko velmi hezký. Používá se zejména na menších plochách, jako jsou terasy, altány, či zákoutí s posezením. Nevýhodou dřevěné dlažby je bohužel menší trvanlivost. Míra odolnosti závisí na použitém typu dřeva.

Plošná vymývaná dlažba

Pakliže se neradi trápíte úklidem nejen doma, ale také venku, potěší vás vymývaná dlažba. Plošná dlažba tohoto typu vyniká povrchem, který je velmi snadno omyvatelný. Bláto, víno, káva, a jiné nečistoty lehce odstraníte pomocí běžných uklízecích pomůcek. Tento typ dlažby může mít různá provedení. Na výběr je celá řada barev, takže váš dvoreček nemusí být nutně jen šedivý.

 

 

Komerční prezentace

Edit: