Inspirace: Kouzlo lícových cihel

U volby materiálu určujícího vzhled bydlení není důležité být vždy originální a lišit se od ostatních. Důležitá je volba, která Vám bude vyhovovat, a díky níž se budete ve svém domově cítit příjemně.

Spokojenosti z volby materiálů pro svůj dům dosáhl i majitel rodinného domu z Chrudimi, který je příznivcem přírodních materiálů. Při stavbě svého domu pro něj byly jasnou volbou cihly a to jak na hrubou konstrukci, tak na opláštění domu a veškeré další dekorativní prvky a části interiéru.

Barok 83 (3) Barok 83

Plášť domu je tvořen zateplovacím systémem s povrchovou úpravou cihlovým páskem. Lícové pásky Barok 83 z nabídky společnosti Klinker Centrum se vyznačují krásným melírem a rustikálním povrchem připomínajícím „ostařelé“ cihly.

Řešení pláště formou kontaktního zateplovacího systému s povrchovou úpravou obkladovým páskem je vyhledávaným řešením u rekonstrukcí i u novostaveb. Fasáda získá velmi dobré tepelněizolační vlastnosti a je navíc velmi dobře chráněna před nepříznivými vlivy počasí i před mechanickým poškozením.

Lícové cihly a pásky se řadí mezi pálené, přírodní materiály vynikajících vlastností, mezi které patří zejména jejich stálobarevnost, dlouhá životnost, pevnost, bezúdržbovost, vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům.

Tyto materiály je možné použít nejen k realizaci fasád, ale i komínů, krbů, plotů, pilířů, opěrných zídek atd.

Nabídka lícových cihel a pásků zahrnuje širokou škálu barevných odstínů, formátů a povrchů, které se skvěle hodí k tradičním i moderním objektům.

 

Barok 83 (1) Barok 83 (2)

Útulnost interiéru domu dodaly fasádní pásky Moorbrand sandgelb bunt. Teplý odstín pásků v kombinaci se světlou spárovací hmotou krásně ladí k světlé dřevěné podlaze a světlému nábytku. Celkový dojem místnosti tak působí prosvětleným, pozitivním dojmem.

Moorbrand sandgelb bunt (1)  Moorbrand sandgelb bunt (3)

Aby bylo dílo dokonalé, rozhodl se majitel domu použít staré cihly z původního objektu, který stál na místě jeho dnešního domova, k realizaci plotu a kleneb vinného sklípku.

IMG_3993 IMG_3975

Celý dům je chráněn kvalitní pálenou střešní krytinou Röben.

Je na první pohled zřejmé, že majitel tohoto domu je velkým příznivcem cihlových materiálů a touto realizací si splnil svůj sen.

Pokud se Vám tento styl řešení fasády, okolí domu či interiéru líbí, navštivte webové stránky www.klinkercentrum.cz, kde najdete širokou nabídku cihlových materiálů i další inspiraci v sekci Fotogalerie.

st¤echa

Ing. Jana Trejtnarová, Klinker Centrum s.r.o.

e-mail: info@klinkercentrum.cz

tel.: 725 378 309

Edit: