Pojistit auto výhodně? Zkuste kalkulačku na pojištění vozidla 

Motorové vozidlo zařazené do registru, které je také opatřeno registrační značkou, musí vždy splňovat podmínku platného pojištění. Dokonce i u vozidel odstavených na zahradě, dlouhodobě stojících v garáži a aktivně neužívaných, je majitel povinen platit pojištění vozidla. Jedinou možností, jak se platbě vyhnout, je vyřazení dopravního prostředku z registru. Jak ale najít nejvýhodnější produkt od pojišťovny, když chcete aktivně řídit a vozidlo běžně využívat?

Povinné ručení je povinnost pro všechny

Povinné ručení má již ve svém názvu určeno, že se jedná o nezbytnou součást provozu. Tímto způsobem jsou totiž jednoduše chránění všichni cestující, kteří se účastní silničního provozu. K nehodám bohužel podle statistik stále dochází pravidelně a ve většině případů dojde k poškození majetku nebo zdraví. Aby takovou skutečnost nemuseli řešit přímo účastníci, mohou se pak obrátit na pojišťovnu díky pojištění vozidla. Ta jejich škody proplatí nebo tak učiní alespoň z části. V rychlosti je tak poškozenému nahrazena škoda.

Jak najít nejvýhodnější pojištění auta? Použijte srovnávání online

V současné době je v nabídce nepřeberné množství různých produktů od pojišťoven. Jejich srovnání by vám zabralo dlouhý čas, a navíc je obtížné stále hledat aktuální data. Proto se vyplatí spoléhat na online nástroje a zajistit si pojištění auta online.

Nejprve je třeba vyplnit krátký formulář a srovnávač provede veškerou práci za vás. Posoudí parametry vašeho vozidla, vaši osobu, stejně jako to provádí pojišťovna a nabídne nejvýhodnější produkt na trhu. Řazení probíhá individuálně podle různých kritérií, proto záleží na vás, zdali zvolíte některé nadstandardní služby nebo základní produkt.

Vše přehledně srovnané a na jednom místě

A kolik bude stát vaše pojištění auta? Kalkulačka vám online formou nabídne odpověď. Stačí jen vyplnit potřebné údaje a do pár minut budete mít výsledky přehledně srovnané. U nadstandardních služeb jde především o mnohem výraznější formu asistence. Při živelné pohromě, poruše, zásahu cizí osoby nebo odcizení vozidla tak budete mít jistotu, že se o vás pojišťovna ihned postará. Příplatky za tyto služby mohou být například v řádu stokorun, ale díky nim si zajistíte pocit bezpečí během krizové situace, která může nastat kdykoliv.

Při zanedbání povinnosti hrozí sankce

O ceně produktu rozhodují především dvě složky. První z nich je zaměřena na technickou stránku vozidla. Objemově náročnější, těžší, větší a starší vozidla se v případě povinného ručení vyplatí méně. Stejně tak je nutné zvážit také účel dopravního prostředku. Pokud bude sloužit čistě k soukromým účelům, je pojištění v nižší částce než v případě použití pro přepravní služby.

Kromě toho se zvažuje při pojištění auta také pojistníkova minulost a současný stav. Pojišťovny vyhodnocují místo pobytu podle statistik s ohledem na počet nehod v lokalitě, zvažují také minulé nehody řidiče, věk, který určuje do jaké rizikové skupiny spadá a mnoho dalších kritérií.

Při nesjednání povinného ručení vám ale hrozí nejen vysoká pokuta při kontrole, ale také náhrada všech škod na zdraví i majetku v případě, že se stanete účastníkem dopravní nehody. Částka je vždy vymáhána, a proto se nevyplatí riskovat.

Komerční prezentace

Datum vydání: 8. 7. 2021

Edit: