Jak vybrat ideální PC stůl?

Práce, studium i tvorba na počítači unavuje nejen oči, ale i tělo. Zároveň si žádá, abyste byli maximálně efektivní a co nejvíce svěží. Proto je potřeba dbát na správný výběr počítačového stolu, který vám činnosti usnadní a postará se o potřebný komfort.

V hlavní roli pracovní plocha

Ať už se neobejdete při činnostech na počítači bez kancelářských potřeb, píšete si poznámky na papír nebo jen rádi popíjíte lahodný čaj či kávu, potřebujete mít na pracovní desce dostatek místa. To zaručí, že budete snáze udržovat stůl uklizený a zároveň si budete moci při práci oddechnout. Třeba jen tím, že si na chvíli pohodlně opřete lokty. Kromě dostatečného rozměru je důležitá i výška. Ta optimální činí asi 70 až 80 cm. Pokud však stůl nepoužíváte jen vy, ale třeba i vaše ratolesti, vyplatí se zvolit ten s nastavitelnou výškou pracovní plochy.

Uložte si dokumenty do pojízdného kontejneru

Vyvýšená plocha stolu umožňuje umístění monitoru do úrovně očí

Rozdíl mezi stolním PC a notebookem

V případě, že používáte klasický stolní počítač, oceníte zvýšený podstavec pro umístění monitoru. Ten umožní umístit obrazovku do výšky očí, čímž chrání vaši šíji. Větší pohodlí vám zaručí i vysunovací police na klávesnici a myš. Ta jednak snižuje únavu rukou a navíc zařídí, že vám na pracovní ploše nebude nic překážet. Zároveň by stůl měl mít i prostor na počítačovou skříň s dobrým odvětráváním a chytrým řešením nezbytných kabelů. Pro práci na notebooku nepotřebujete nic než prostornou stolní desku. Myslete ale na zaoblení její čelní hrany. Ostré hrany by totiž mohly způsobovat špatné prokrvení rukou a přepětí svalů. A pokud pracujete na notebooku delší dobu, vyplatí se vám pořídit si k němu klávesnici, myš a stojan, který komfortně zvýší jeho displej.

Tip: Na Bianu právě teď najdete přes 1500 různých počítačových stolů.

Nástěnný stůl je skvělým řešením pro malé pokoje či garsonky

Jednou z klíčových vlastností pro PC stoly je dostatek úložného prostoru

Přidané hodnoty

Stůl, který má dostatek šuplíků a více výsuvných ploch, je zkrátka ideálním nábytkem. Díky těmto maličkostem totiž veškeré věci přehledně uložíte a ještě budete mít místo na tiskárnu či skener. Pokud ale nemáte dostatek prostoru v místnosti, stačí si pořídit závěsnou skříňku ve stejném designu. A ten už záleží jenom na vás.

Komerční prezentace

Edit: