Jaké jsou trendy u nových kuchyní?

Kuchyně je srdcem domácnosti a všichni zde trávíme spoustu času. Pokud přemýšlíte nad renovací své kuchyně nebo přemýšlíte jak vyřešit kuchyň v novostavbě, máme pro vás několik tipů na to, jaké jsou aktuální trendy u nových kuchyní.

Jaké barvy zvolit?

V některých situacích je nutné zvolit barvu nábytku a celé kuchyně účelně a ne pouze podle toho, jaká barva se vám líbí. Pokud máte malou kuchyň a neplánujete její zvětšení (třeba spojení obývacího pokoje a kuchyně), je dobré vybírat převážně světlé barvy (ideálně třeba bílou). Světlé barvy malý prostor vizuálně zvětší a prosvětlí. Vhodné je pak doplnění nějaké menší části kuchyně kontrastní barvou k světlé většině (například deska kuchyňské linky).
Pokud je vaše kuchyně prostornější, můžete klidně zvolit i tmavší barvy, které mohou být zase mnohem zajímavější, protože je jen tak v každé kuchyni nenaleznete.

Výběr spotřebičů

Kdo dříve nesnil třeba o velké americké lednici i s výrobníkem ledu!? Tento dříve nedostupný luxus se stává již poměrně dostupnou variantou, kterou si můžete do kuchyně vybrat a přestože je cena amerických lednic stále trochu vyšší v porovnání s klasickými lednicemi, rozdíl už není zdaleka tak markantní. Limitováni tak jste hlavně dostupným prostorem. Ušetřit navíc můžete při využití cashbacku a slevového kuponu třeba na Okay.
Do nových kuchyní se také skvěle hodí designové digestoře, které jsou sice krásné, ale plní i velmi praktickou funkci. Trouby nabízejí také mnoho nových technologií, které při vaření hned poznáte a rychle si je zamilujete (např. parní trouby, nebo teplotní sonda na maso).

Jaký vybrat sporák?

Plyn, indukce či elektrika? To záleží asi na vás, ale každá technologie má své výhody i nevýhody. Plan je velice oblíbený a asi nejlepší volba, pokud budete vařit často a potrpíte si na dobré jídlo. Ne bez důvodu je plynový sporák stále nejoblíbenější mezi kuchaři. Nevýhodou plynu může být možnost úniku, ale s moderními bezpečnostními pojistkami je téměř eliminujete.
Elektrická plotna je zase nenáročná na obsluhu a na instalaci. Je to také cenově nejdostupnější volba, nevýhodou však mohou být nečistoty, které časem na ploténce vzniknou a které již nejde nijak odstranit. Tato možnost je asi vhodná pro příležitostné kuchaře.
Indukční deska je nejbezpečnější a moderní variantou. Je však třeba myslet na to, že na indukční desku musíte mít speciální nádobí! Na indukční desce nevznikají nečistoty, jako na elektrické plotýnce a vaření s ní je praktické jak pro občasné tak pravidelné užívání.

Osvětlení pro dotvoření atmosféry

Na prosvětlení interiéru se často při rekonstrukci kuchyně bez architekta zapomene, ale jedná se o jednu z nejdůležitějších částí interiéru, která dokáže kompletně změnit váš pocit z dané místnosti. Se světlem, i tím přírodní, můžete doslova kouzlit, opticky se může velikost kuchyně výrazně zvětšit nebo můžete zvýraznit části, které chcete. je však asi lepší si na pomoc přizvat odborníka.
Klasické led osvětlení je vhodné spíše rozmístit po celé místnosti a vytvořit tak více zdrojů světla. Není problém koupit ani světla s možností regulace intenzity jasu.

Obklad linky

Co si dát na stěnu za kuchyňskou linku? Možností je celá řada. Velice hezké, ale trochu nákladnější, je využití tónovaného skla. Tato možnost má hned několik výhod (snadná údržba) a mezi největší nevýhody patří cena. Další trochu netradiční možností je využití stejného materiálu, ze kterého máte vyrobenou kuchyňskou linku nebo pak již trochu tradiční obkladačky, které mohou být také dobrou alternativnou mezi cenou a výhodami.

Komerční prezentace

Datum vydání: 27. 11. 2020

Edit: