K zábavě i odpočinku

Hlavní obytná místnost často plní celou řadu funkcí. Kromě jídelny nebo herny se někdy stává i pracovnou a občas také improvizovanou tělocvičnou…

Série Prisma nabízí mnoho typů nábytku do obývacího pokoje i jídelny. Široká komoda 12 970 Kč, atraktivninabytek.cz

Výrazným rysem současných obývacích pokojů je individualita a flexibilita, s níž by měly za minimálních kompromisů plnit požadavky svých uživatelů. Tak jako nelze najít univerzální oblek, který by padl všem lidem stejně, neexistuje ani takový nábytek, aby vyhovoval každému. Máte velkou rodinu a potřebujete prostor, kde se každý den sejdete u společného jídla? Nejspíš bude centrem obytného prostoru velký stůl s kvalitními židlemi nebo lavicí. Patříte k vytíženým jedincům, kteří doma po práci potřebují především relaxovat při poslechu hudby nebo sledování filmů? Obývák si vybavíte zařízením, které bude pohodlné i snadno udržovatelné a jehož středobodem bude domácí kino nebo značková hifi souprava. Pracujeteli z domova nejen v době covidové, potřebujete praktický kout, který se dá jednoduše schovat nebo uklidit. Může k tomu posloužit například klasický nebo nástěnný sekretář se sklopnou deskou, mobilní psací stůl nebo skříň s posuvnými dveřmi, za nimiž domácí kancelář během okamžiku diskrétně „zmizí“.

 

Prosklené skříňky obývací sestavy Alberto v černé barvě a dekoru dubu wotan jsou vybaveny osvětlením. Od 20 899 Kč, okay.cz

 

Individuální vybavení

Interiérové tvorbě stále vládne střídmá barevnost s tlumenými zemitými tóny, nadčasový styl a přírodní materiály, jako je masivní dřevo a dřevěná dýha, kov a sklo nebo jejich co nejzdařilejší imitace. A nejinak je tomu v případě obývacích pokojů, které bývají obvykle spojeny s kuchyní a jídelnou. Při zařizování je proto vhodné zvolit některý z ucelených nábytkových programů, který umožní dodržet v celé místnosti jednotný styl. Vedle televizních stolků v nich většinou najdete také komody, vitríny a příborníky, ale také konferenční stolky, nástěnné police, regály a úložné skříňky. Řada prosklených skříněk disponuje volitelným integrovaným osvětlením s úspornými LED žárovkami a některé jsou vybaveny sofistikovaným hladkým dovíráním zásuvek, jaké se používají u kuchyňské linky.

Sestava Selma s vkusem a lehkostí kombinuje bílý lesk s dekorem dubu Artisan. Od 17 999 Kč, asko.cz

 

Originální police

Určitý stupeň uniformity, který by mohl vzniknout zařízením interiéru typovým nábytkem, lze úspěšně „rozbít“ pomocí originálních polic, zajímavého regálu nebo závěsné vitríny s vystavenými dekoracemi nebo artefakty z cest. Jednoduché police lze zopakovat na různých místech nebo vybrat naopak méně obvyklé tvary, jako je kruh, trojúhelník, lichoběžník nebo v posledních letech oblíbený polygon. Z šestihranných poliček lze například vytvořit na stěně zajímavou kompozici podobnou plástvi. Opomenout nelze ani novodobý trend velkých pokojových rostlin, k nimž patří monstera, různé druhy fíkusů nebo palem. Tyto rostliny v zajímavých květináčích mohou sloužit jako jakási živá dělicí stěna a dodat interiéru svěží atmosféru. Hlavním cílem je, abyste se ve svém obýváku cítili příjemně a uvolněně a co nejlépe si zde odpočinuli.

Kulatý model Irregular Cut o průměru 70 cm zjemní rovné linie minimalistického interiéru. 2 999 Kč, kareshop.cz

 

text Dita Fingerlandová foto archiv firem

 

Datum vydání: 5. 7. 2021

Edit: