Když je to podle dětí

Ušít pokojík dětem na míru chce nejen velkou dávku trpělivosti, ale i nápadů a šikovnosti. Jeden takový jsme navštívili a hned nám bylo jasné, že se na jeho zařizování podíleli jak rodiče, tak děti. Kdo zařídil co, je na první pohled zřejmé…

DSC08387

Pokud jde o nábytek, většina vybavení pochází z obchodního domu IKEA, doplňky a dekorace z výletů a cest za dobrodružstvím. Nutno dodat, že obyvatelé pokojíku – čtrnáctiletý kluk a šestiletá holčička – se jen těžko loučí se starými kousky, a tak krabic a krabiček na poklady neubývá, spíše naopak, šanony na časopisy a komiksy se kupí a plyšoví kamarádi vesele nasávají prach všemi póry. O knihách ani nemluvě… Se společným soužitím zatím sourozenci problém nemají, dokonce jsou spolu v jednom pokoji rádi a vzájemně se respektují.

DSC08382

Stropní osvětlení vyrobil k velké radosti dětí sám tatínek – jsou to levné plastové květináče z květinářství za rohem, ale fungují bezvadně. Prostor pokojíku nejen dostatečně osvětlí, ale hlavně v něm vykouzlí naprosto parádní barevnou atmosféru. Každá postel má pak svoji vlastní lampičku.

DSC08446

Barevnost pokoje vyplynula postupně – základem byla bílá dřevěná podlaha z natřených borovicových prken a čisté bílé postele od firmy Gazel, které prostor i přes mix ostatních barev udržují v lehce severském stylu.

DSC08445

V chodbičce je samostatná šatna, odpadá tak otevírání skříně, ušetří se prostor pokoje, děti mají o čistém oblečení okamžitý přehled a hlavně je to výborná schovávačka.

DSC08398

Ani jedno z dětí netíhne k olepování volných ploch a zavěšování všeho, co na zdi jen trochu drží – obě dvě jsou spíše „sběrači“. I k přilepení ptáčků na okna musela dopomoci maminka.

DSC08393

Velkou výhodou pokoje je francouzské okno – za pošmourných poskytuje dní dostatek denního světla a při usínání nádherný výhled na osvětlený kopec. Proti slunci a přehřívání interiéru jsou na oknech instalovány venkovní síťované rolety. Rodiče umístili na balkon vzrostlé bambusy, jejichž listy v létě i v zimě příjemně ševelí a vytvářejí iluzi moře opodál…

DSC08402

DSC08389

Datum vydání: 8. 7. 2015

Edit: