Konec léta v ložnici

Perkálové povlečení na dvoulůžko v safari stylu má barevný zvířecí potisk. Bavlněný materiál, zapínání na zip. Jeden povlak na peřinu (200 x 200 cm), dva povlaky na polštář (90 x 70 cm). Cena 899 Kč. www.tchibo.cz

Roční období ovlivňuje náš domov víc, než si možná myslíte. Podle učení feng-shui, které rozlišuje pět ročních období (jaro, léto, babí léto, podzim a zimu), je konec srpna, září a část října stále jangovou sezonou spojenou s přílivem tepla a světla.

Babí léto je též označováno jako pozdní léto nebo svatováclavské léto. Jde o suché, slunečné, teplé a málo větrné počasí na konci září a na počátku října. Doprovázeno je velkými rozdíly mezi denními a nočními teplotami a také častými ranními mlhami. Je to jev typický pro území evropského kontinentu.

Ve vaší ložnici budou v tomto období vypadat stále dobře exotické nebo africké motivy, a když je zklidníte jemnou šedou nebo tmavší modrou, vyniknou ještě lepe. Na sklonku léta se nemusíte bát ani květinových, ptačích nebo motýlích dekorů na bílém podkladu. Více vás zklidní drobné jemné vzory. Stejně jako ohnivé barvy léta postupně slábnou a zelená tmavne, i vy v použití výrazných barev léta zmírněte.

Damaškové povlečení z nejjemnějších česaných přízí v žakárském vzorování je součástí trendové kolekce Acer pro rok 2020. Autorkou listového motivu v zemitých barvách je Dagmar Nováková. Cena ložní soupravy na jednolůžko (polštář 70 x 90 cm, cícha 140 x 200 cm) 2630 Kč, na dvoulůžko s francouzským povlakem (2 polštáře, cícha 200 x 220 cm) 5530 Kč. Veba.

Letní barvy na sklonku léta „dozrávají“ a začínají se přetavovat do oranžových, cihlových, šedých, žlutých, smetanových. To jsou barvy země. Tak jako se naši předkové cítili jistě a stabilně, když měli v čase babího léta ve spíži a sýpce úrodu (přežijí díky zásobám na zimu), budete i vy při použití těchto barev podvědomě pociťovat hojnost a pokoj v duši.

Použijete-li v ložnici na povlečení, polštářky a koberce smetanovou, banánovou, pískovou, okrovou, jemně žlutou, cihlovou či hnědou barvu, navodíte si pocit stability a klidu.

 

Text: MIRKA VERNEROVÁ A VANDA JESENSKÁ

Foto: ARCHIV FIREM

Datum vydání: 6. 10. 2020

Edit: