Koupelna v imitaci dřeva

Dřevo v koupelně je velmi krásné a útulné. Pravé dřevo je ale trochu nepraktické a drahé. Použijte keramické obklady a dlažby v imitaci dřeva, jsou od pravých k nerozeznání. Přinášíme vám rady, tipy a postřehy, jak na koupelnu v imitaci dřeva.

Dlažbu použijte jak na podlahu, tak na stěnu

Moderně a velice nadčasově vypadá koupelna a toaleta v kombinaci imitace dřeva a jednoduchého obkladu. Prostor zajímavě oživíte, když podlahovou dlažbou obložíte i některou stěnu. Uvidíte, že tím místnost příjemně zútulníte.

Pokračujte ve stejném stylu pokládky i na stěně – jako na obrázku.

Využití více barev stejné série dodá interiéru hravost. Série na obrázku se vyrábí hned v 9 barvách.

Popřípadě zvolte jiné rozložení pro zvýraznění přechodu mezi podlahou a stěnou.

Dlažba na stěně oživí i vaši toaletu.

Zvolte jakýkoliv rozměr kachlí

Neohlížejte se na velikost koupelny či WC. I v malých místnostech vypadají skvěle velkoformátové dlaždice. Navíc – při použití větších formátů bude pokládka působit uceleně a čistě.

Zamyslete se nad bezpečností

S koupelnou se pojí časté otázky ohledně kluzkého povrchu dlažeb.

Keramické dlažby v dekoru dřeva mají velmi často strukturovaný povrch, aby dřevo co nejvěrněji napodobily. Tím je nepatrně snížené riziko uklouznutí na rozdíl od klasických dlažeb. I tak je třeba být opatrný.

Strukturovaný povrch dlažby v dekoru dřeva.

Jak zaručeně zvýšíte bezpečnost chůze mokrou bosou nohou po dlažbě?

1. Protiskluzové dlažby – dlažby, které mají zdrsněný povrch. Ten s sebou však nese náročnější údržbu. Nejdříve si sami vyzkoušejte, jak jde dlažba čistit hadrem – třeba přímo na prodejně. Poté se rozhodněte, zda dlažbu použít do koupelny nebo ne.

2. Látková nebo dřevěná okrasná rohož – zvolte předložku, která bude ladit s celkovým designem koupelny. Vyhněte se tak pohybu mokrého chodidla po dlažbě.

Dlažby s protiskluzem jsou důležité především ve sprchových koutech. Vyberte sérii, která se vyrábí jak v hladkém, tak zdrsněném provedení, a propojte dlažbu v koupelně se sprchovým koutem.

Série na obrázku se vyrábí jak v hladkém, tak zdrsněném povrchu.

M.B.KERAMIKA nabízí široký výběr dlažeb v dekoru dřeva.

Pokud jste si nevybrali v sekci imitace dřeva na našich stránkách, ozvěte se nám! Na stránkách je pouze střípek z našeho sortimentu.

Volejte na +420 777 746 852 | pište mbkeramika@mbkeramika.cz

K dispozici jsme i na našich stránkách na online chatu.

Komerční prezentace

Uložit

Uložit

Datum vydání: 7. 12. 2017

Edit: