Kované brány a ploty jsou pro váš domov to nejlepší

Plot je korunou vašeho domova. Nezdobí jen, vytváří hranici, kterou odděluje vaše soukromí a chrání jej. Jaký plot a bránu k vašemu domovu vybrat? Poradíme vám.


Kované ploty jsou moderní

Máte postavený dům, nebo zvažujete rekonstrukci? Plot je třešničkou na dortu, která dotvoří celkový dojem z vašeho domova. Na výběr máte z několika variací. Nejjednodušší je pletivo, ale upřímně, musí se s ním pracovat s vkusem, jinak bude vytvářet dojem hranice kolem chatky. Populární jsou dřevěné ploty, připravte se ovšem na náročnější údržbu a větší náchylnost k opotřebení. Pak tu máme kované ploty. Kov je materiál, s nímž se dá skvěle experimentovat. Ploty z kovu jsou velmi vkusné. Vytváří minimalistický design. Je jedno, jestli se jedná o řadu kovových tyček, jehliček seskládaných do oplocení či jde o plot masivní konstrukce. Materiál je tvárný a bude vyhovovat vkusu každého. Co je ale podstatné pro vás jako majitele domu, při jednoduché úpravě povrchu vydrží kovové oplocení bez údržby dlouhá desetiletí.

 

 

Kované brány zajišťují funkčnost

Brána dotváří konečnou fázi plotu. Mnohem lépe se instaluje kovová variace brány než jiná, protože nabízí mnohá zpracování. V dnešní době lidé oceňují elektronickou verzi systému, protože se pohodlně ovládá. Proto jsou oblíbené posuvné brány. Můžete mít samonosné posuvné brány nebo brány se spodním vedením či teleskopické posuvné brány. Tyto variace vám skýtají hned několik výhod. Jednak systémy nezasahují v žádné fázi do prostoru, takže lze zaparkovat rovnou za bránou. Tato variace umožňuje snadnější řešení nadstandardních rozměrů. A přitom stačí málo z hlediska příslušenství, poradí si i jeden pohon. Pokud máte velkorysejší prostor, můžete si objednat křídlové kované brány. Ty se instalují i v případě, kdy v boku plotu či zdi není prostor pro posuvný systém. Křídlové brány samozřejmě evokují klasický vzhled bran, kdo je konzervativnější, sáhne po této variaci. Křídlové brány jsou jednodušší z hlediska technického zázemí. Nemusíte řešit elektronickou dispozici. Záleží na vás, co preferujete.

 

Kované ploty – instalace

Bojíte se stavební náročnosti? Jak jsme zmínili, kované brány i ploty jsou jednoduché z hlediska instalace i zhotovení celkového designu. Jaký design volíte? Pokud máte rádi otevřenější prostor, bude vám vyhovovat seskládání z kovových tyčí. Může jít o formu plotu, která je z části zhotovená z betonu. Jednotlivé tyčky mají pak samy o sobě různý vzhled. Může se jednat o minimalistický a plochý. Stejně tak se tyto produkty tvarují do špičky, celkově pak plot působí jako honosná hranice kolem zámku. Jsou však i celokovové ploty, tyče jsou propojené například nýtovými spoji. Takové varianty se hodí kolem průmyslových staveb. Kovaný plot může být ovšem i ve formě celokovových ploch. Tato variace vám pak zajišťuje dokonalé soukromí, protože k vám není vidět. Moderní materiál navíc zajišťuje i snadnější aplikaci ochranných systémů (kamery, čidla pohybu, světla apod.). Záleží tedy na vás, co si vyberete. Vámi vybraná firma pak vše zaměří, zkonzultuje a doporučí, co by vyhovovalo vašim představám.

 

Kované brány – realizace

Kované brány většinou nesou stejný dezén jako oplocení. Někdy je ale zapotřebí využít funkčnosti. Například brány z jeklových profilů mají tu výhodu, že mají nízkou hmotnost, a ta umožňuje snadnější řešení nestandardních rozměrů, což se hodí hlavně u posuvných systémů. Jak jsme již zmínili, správná ochrana vám zajistí dlouhotrvající efekt. Může jít o žárové zinkování, které se osvědčilo jako jedna z nejlepších ochran kovových systémů. Kde vám poradí a kde najdete široký výběr kovaných systémů? Firma KLATAN nabízí mnoho typů kovaných plotů i bran, takže zde najdete to, co potřebujete.

 

 

Komerční prezentace

Edit: