Konec hluku z chodby. S protihlukovými dveřmi do bytu

Bydlíte v paneláku nebo v bytovém domě? Pak víte, jak dokáží hlasití sousedé, štěkající psi nebo děti běhající po schodišti zkazit náladu. Ve svém domově by přitom měl každý najít klid a soukromí. Takže až už vás přestane bavit pouštět hlasitou hudbu, nebo neustále žít se sluchátkami na hlavě, máme pro vás jednu dobrou radu –⁠ pořiďte si dveře protihlukové.

protihlukové vchodové dveře

Dvojité těsnění jako spása

Co dělá z protihlukových dveří spasitele nejedné domácnosti? Je to především dvojité těsnění a patentované materiálové složení dveřního křídla. Proto se můžete setkat s označením protihlukové dveře 43 dB. To jednoduše znamená, že takové protihlukové dveře umí tlumit venkovní zvuky až o síle 43 dB. Ověřit si to můžete změřením průchodu zvuku.

Protihlukové dveře do bytu si tak hravě poradí s hlukem přicházejícím z chodby, který je způsoben některou z běžných činností. Třeba již zmíněným běháním po schodech, úklidem společných prostor nebo hlasitým rozhovorem sousedů.

Na čalounění zapomeňte

Řešit nové dveře se vám zrovna nechce a říkáte si, jestli by nestačilo přidat čalounění na ty staré? Pomůžeme vám s rozhodnutím. Nejedná se totiž o dobrou variantu. Sice ušetříte peníze, protože náklady budou menší, ztlumení hluku z chodby si ale možná ani nevšimnete.

Důvodem je to, že pro klasické přidané odhlučnění se nejčastěji používá molitan zakrytý koženkou. Ta ale paradoxně snižuje pohltivost zvuku. A navíc nevypadá zrovna pěkně. Netrapte se a raději si rovnou kupte protihlukové vchodové dveře do bytu, které vám vydrží spoustu let.

protihlukové vchodové dveře

S hlukem si poradí i bezpečnostní dveře

Slyšeli jste o bezpečnostních dveřích a když už investovat, koupili byste si radši tyhle? Můžete, protože i dobré bezpečnostní dveře mají protihlukové vlastnosti. Výhodou pak bude, že vás dveře ochrání nejen před nepříjemnými zvuky, ale také před ztrátou tepla a lupiči.

A zároveň budou vypadat rezprezentativně a kvalitně. Při jejich vůběru totiž můžete sáhnout hned po několika dřevěných dekorech nebo klasických barvách. A když zvolíte prověřeného dodavatele, který je i správně namontuje, budete si konečně užívat zaslouženého klidu.

Komerční prezentace

Datum vydání: 10. 10. 2022

Edit: