Jak vybrat obraz a kam ho pověsit?

Chystáte se koupit obraz a není vám lhostejné z jakého materiálu bude vyroben a jaká technika malování bude použita? Nechcete si pořídit jakýkoliv obraz, ale chcete vybrat tak, aby měl dlouhou životnost, pestré barvy a moderní techniku výroby? Přinášíme vám článek, kde se dozvíte, jaké techniky jsou v současné době používány na výrobu obrazů a proč jsou stále nejoblíbenější klasické malované obrazy na plátně.

Vícedílný obraz na plátně panenská příroda barevně sladěný s interiérem

Techniky obrazů aneb počítač malířem

Technologie jsou neustále zlepšovány a u zpracování obrazů tomu není jinak. Obrazy jsou vytvářeny tak, aby vypadaly dokonale a na první pohled nebylo patrné, jestli se jedná o obraz nebo o skutečnost. Obrazy mohou být tištěny na fotopapír, který je velmi kvalitní. Fotoobrazy mají mnoho motivů a velikostí. Díky moderní výrobě můžete mít takřka jakýkoliv rozměr. Ideální jsou na zpracování vašich rodinných fotografií.

Obrazy na akrylátovém skle jsou lehké, snadno se čistí a jsou odolné vůči vlhkosti, díky čemuž jsou vhodné i do koupelny nebo terasu

Další velmi oblíbenou metodou, jak vyrobit obraz, je za použití skla. Obraz je vyroben za pomocí akrylátového skla, které je velmi odolné a lehké. Vyznačuje se vysokým leskem, a obrazy jsou tak vhodné do moderních domovů, jako doplněk minimalistických místností.

Korkový obraz je další styl výroby, který nemůžeme opomenout. Jestliže znáte staré dobré nástěnky, které jsou hojně využívány ve škole nebo v kanceláři, jistě vás překvapí, že korkové obrazy jsou povýšeny na famózní doplněk do bytu.

Obrazy na korku jsou také vhodným dárkem. Můžete si na nich označit místa, kde jste již byli, nebo kam se chystáte jít.

Klasické obrazy, které mají duši

Dáváte-li přednost klasice, jsou pro vás nejlepším řešením obrazy na plátně. Ať už se jedná o klasické malířské dílo nebo o technologii, která fotografii natiskne na plátno, bude obraz vypadat skvěle.

Plátno je velmi pevný materiál, který má skvělé vlastnosti. Na výrobu jsou použity barvy, které jsou bez zápachu, a proto jsou vhodné i do dětských pokojů a ložnic. Obrazy mají potištěné i boky, proto nemusíte řešit žádný další rám. Na zadní straně je připraven háček, který bezpečně udrží obraz na místě. Obrazy na plátně jsou vsazeny do dřevěné konstrukce, která je odolná.

Abstraktní malovaný obraz na plátně louka v zimě je skvělou dekorací pro moderní interiér

Plátno nebo fotopapír?

Plátno je využíváno i jako umělecký nástroj pro vytvoření díla, které je originální, a bude tak zdobit jen váš domov. Malování přímo na plátno bude vypadat nejlépe v ložnici či předsíni. Obrazy na plátně mají duši, která na první pohled z obrazu vystupuje. Proto jsou vhodné obrazy na plátně pro doplnění rodinných interiérů, u kterých chcete co nejvíce působit domácky.

Fotopapír je určen spíše pro módní obrazy, které doplní minimalistický byt či dům. Leštěný nábytek, mramor, kámen a fotoobraz jdou skvěle dohromady. Ale ani zde nemusíte mít obavu, že by obraz nevypadal hezky. Každý má svůj styl a do každé místnosti se hodí jiný druh obrazu.

Jak už jsme naznačili, obrazy, které jsou namalované přímo na plátno, jsou originální a mají dlouhou životnost. Nejčastěji se jedná o motivy krajiny, zvířat nebo rostlin.

Velice oblíbenými jsou obrazy zvířat. Obraz s jelenem na mlhavém poli se hodí do všech místností

Kam mohu obraz pověsit, aby vypadal stále jako nový?

Jednoduchá odpověď – kamkoliv. Díky technologii, kterou jsme v našem článku již zmínili, jsou obrazy na plátně velmi odolné. Barvy mají dlouhou životnost a neblednou, ani pokud budete obraz opakovaně vystavovat slunečnímu záření. Obrazy na plátně jsou vhodné jako doplněk do obývacího pokoje. V nabídce najdete několikadílné obrazy, které krásně vyzdobí celou stěnu místnosti. Kombinace vašich rodinných fotografií a obrazů na plátně je sázkou na jistotu a velmi originální dekorací.

Vybírat můžete z několika tisíců motivů, jestliže si vyberete obraz, který je malovaný přímo na plátno, bude vám zaručena originalita a design, který budete mít ve svém domově jen vy. Vybírejte pečlivě, obrazy na plátně mohou úplně změnit celkový dojem místnosti.

Foto: Dovido.cz

Komerční prezentace

Datum vydání: 3. 12. 2020

Edit: