Čalouněné postele jsou trendy: která bude vaše?

Čalouněné postele jsou v českých domácnostech na špici popularity. Důvod je jasný – za příznivou cenu si můžete dovolit kvalitní postel s elegantním vzhledem, která vám vydrží. Pojďme se na ně podívat zblízka.

Čalouněná postel zaujme už zdálky svou potahovou látkou. Ta může být látková, kožená či z eko-kůže, v barvě dle vašich preferencí. Postel tvoří rám vyrobený z dřevotřískových laminovaných desek, překližky nebo masivního dřeva, pod rošty se většinou nachází úložný prostor.

Vysoké čelo má funkci praktickou i estetickou

Nespornou výhodou těchto postelí je vysoké čalouněné čelo, které má hned několik funkcí. Chrání vaši hlavu před případným průvanem, nebo chladem od stěny. Můžete se o něj opřít, sledovat televizi, nebo si číst knížku, což oceníte zvláště v případě, že nemáte polohovací rošt. Čelo je zároveň významným designovým prvkem, který upoutá pohled hned, jak vstoupíte do ložnice. Barva i materiál záleží jen na vašem vkusu, výrobci nezapomínají také na různá zdobná prošívání či třeba knoflíčky.

O hebké čelo v krásném zeleném dekoru se pohodlně opřete. Postel Storione, JENA NÁBYTEK

Žádné ostré hrany a úložný prostor

Čalouněné postele bývají také levnější než dřevěné, a často se prodává celá postel včetně rámů a matrací. Výhodou této postele je, že je zpravidla celý rám skrytý v čalounění a nemá tak žádné rohy či ostré hrany, což přivítají zejména rodiče s malými dětmi. Jsou praktické díky možnosti úložného prostoru, kterým disponují skoro všechny modely. Nemusíte si tak lámat hlavu s žádnými boxy pod postel či podobnými úložnými systémy.

Čalouněná postel Windsor se prodává jako komplet. Pod rošty najdete úložný prostor.

Boxspringové postele pro ty nejnáročnější

Boxspringové, kontinentální postele patří mezi nejluxusnější variantu čalouněných postelí. Skládají se ze dvou matrací na sobě, spodní pružinové a vrchní pěnové, díky čemuž jsou maximálně pohodlné a vhodné pro všechny náročné spáče. Postel se prodává jako kompletní systém a díky tomu, že je vyšší, je vhodná i pro seniory – lépe se do ní ulehá i vstává. Často se navrch umisťuje i topper, krycí matrace, která výhody ještě znásobí. Jedinou nevýhodou tohoto typu postelí je absence úložných prostor.

Boxspringové postele lákají na pohodlí a elegantní design. Postel Boxspring Lambada, má navíc i úložný prostor.

 

Komerční prezentace

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Datum vydání: 3. 12. 2019

Edit: