Hutní materiály, litina a barevné kovy se nabízejí jednotlivcům i velkoodběratelům

Zájemci o litinu a barevné kovy, zpozorněte. Společnost UCB Technometal, velkoobchod a maloobchod s litinou a barevnými kovy, přichází s nejucelenější nabídkou v příznivých cenových relacích a aktivním přístupem k zákazníkovi. Ten spočívá především v rychlé expedici či dopravě objednaného zboží, možným zpracováním, povrchovou úpravou a užitím specifických postupů pro úpravu požadovaných materiálů.

Společnost UCB Technometal patří k nejvýznamnějším dodavatelům

UCB Technometal je významným hráčem na trhu s kontinuálně litou litinou již od roku 1996. Od roku 2006 se firma stala součástí skupiny United Část Bar a za dvacet let svého účinkování na trhu se vypracovala v jednu z největších obchodních společností zaměřených na zpracování litiny. Výroba litiny zahrnuje litinové tyče, litinové profily, ale i zpracování dalších kovů, jako jsou bronz, mosaz a měď.
Od roku 2011 se dodavatelské portfolio rozšířilo o nabídku barevných kovů –  bronz, mosaz a měď. Zájemci o daný sortiment pocházejí z řad jednotlivců, ať už jsou to chataři, chalupáři, domácí kutilové, nebo pracovníci malých dílen. Objednávky jsou zde zpracovávány i pro velkoodběratele – velkovýrobny, větší průmyslové provozy a tovární podniky pracující s hutním materiálem.

Rychlá expedice objednávek po České a Slovenské republice

Tím, že má společnost sídlo u Prahy, je pro expediční pracovníky hračka požadované produkty ve velmi krátkém čase zaslat nebo dopravit na místa určení. Zboží je podle přání zákazníků zabaleno i oštítkováno, zájemci ze všech koutů České a Slovenské republiky dostanou své objednávky včas a v neporušeném stavu. Nezáleží na tom, zda litina a barevné kovy váží půl kilogramů nebo jsou desetkrát těžší, s každou zásilkou se zachází opatrně a expeduje se včas.

Vlastnosti lité litiny

Kontinuálně lité profily z litiny Unibar se vyznačují mnohými pozitivy – malé přídavky na obrábění, vysoká homogenita materiálu bez porezity. Existují dvě fáze struktury litiny: železná fáze se podobá oceli a grafitová fáze s grafitem ve formě lupínků (šedá litina) nebo v kuličkové formě (tvárná litina).
Společnost dodává šedou a tvárnou litinu. V nabídce je rovněž speciální litina Ni-resist. Zájemci o litinu si mohou vybrat z několika kategorií jakosti: EN-GJL-200, EN-GJL-250, EN-GJL-300, EN-GJL-400-15, EN-GJL-500-7, EN-GJL-600-3, EN-GJL-700-2. Z litinových profilů jsou nejoblíbenějšími produkty litinové trubky (pouzdra) a litinové tyče. Podrobné vlastnosti a informace o technologickém zpracování vyjmenovaných materiálů jsou popsány na webu společnosti www.unitedcastbar.cz.

Nabídka barevných – neželezných kovů

Výčet sortimentu by nebyl úplný, kdybychom nezmínili distribuci barevných kovů. Skupina UCB Group je předním nadnárodním dodavatelem neželezných kovů – bronz, mosaz, měď. Využití neželezných kovů je účelné v těch situacích, kdy železné kovy nemůžou dosáhnout na vlastnosti barevných kovů. Například měď má výbornou tepelnou a elektrickou vodivost, odolnost vůči korozi. Mosaz – slitina mědi a zinku – patří k častou užívaným materiálům v mnoha průmyslových odvětvích. K dispozici je i hojně žádaný cínový, hliníkový a olověný bronz s rozmanitými profily. K nejprodávanějším profilům z barevných kovů řadíme bronzové trubky a tyče. Standardně ze skladu jsou dostupné tyto jakosti: CuSn7Zn4Pb7, CuSn12, CuSn8, CuSn10, CuSn6, CuZn39Pb3, CuZn40Pb2, CuZn37, CuAl10Ni5Fe5, CuAl10Ni5Fe4, CuCr1Zr, CU-ETP a dalších.

Opracování materiálu dle požadavků zákazníka

Služby zákazníkům byly nově rozšířeny o žádanou nabídku odstředivě litých bronzů, jež se používají k výrobě dutých profilů – trubek pouzder, ložisek, přírubových pouzder a mezikruží. Kromě prodeje zmíněných materiálů společnost disponuje technickým zázemím umožňujícím zpracování konkrétních produktů. Komplexní nabídka služeb zahrnuje dělení, hrubování, finální CNC obrábění a povrchové upravování.

Komerční prezentace

Edit: