Kuchyně pro Katku, Jiřího a jejich rodinu

Katka a Jiří budují nový domov a chtěli od nás poradit s návrhem kuchyně. Naše designérky se snažily efektivně využít prostor s dostatkem pracovních, odkladných a úložných ploch. V domku bude bydlet pětičlenná rodina.

Katka by si představovala elegantní kuchyni s nenápadným kováním v kombinaci se dřevem a líbí se jí kontrast tmavé a světlé barvy. Designérky vzaly za svůj její pohled na věc a snažily se o harmonické a promyšlené použití dvou rozdílných materiálů. Katce i Jiřímu se líbí ostrůvek oddělující kuchyňský kout od obývacího pokoje s jídelním koutem. Podlaha bude podle projektu v celém podlaží laminátová s dekorem dřeva, jehož odstín mohou všichni společně vybírat s ohledem na materiálové řešení kuchyně.

Řešení ve 4 krocích:

1. PROSTOR

Kuchyňský kout působí prostorně. Uspořádáním kuchyňské linky na čtvercovém půdorysu vznikne praktický pracovní prostor, kde je všechno na dosah. Za vstupními dveřmi bude skříň s vestavěnou lednicí s mrazákem a vysoké skříně sloužící k ukládání potravin (v praktické hloubce 35 centimetrů). Na skříně naváže pracovní plocha pod oknem, ve které bude umístěn dřez. Většina kuchyňských skříněk je typických rozměrů, ale některé prvky kuchyně vyžadovaly řešení na míru.

2. KUCHYŇSKÁ LINKA

Výroba typových kuchyňských skříněk bude zadána kuchyňskému studiu, v jehož nabídce našly designérky řadu, která se jim, Katce i Jiřímu líbí. Dvířka skříněk budou čistě bílá se stříbrnými decentními úchytkovými lištami na horních hranách. Preferovaly bílou barvu kuchyně, a to z důvodu podpory světlosti prostoru. Součástí skříněk budou i vestavné spotřebiče v bílé barvě. Pracovní plocha bude osvětlena LED diodovými pásky v zapuštěných lištách.

3. ATYPICKÉ PRVKY

Tyto prvky kuchyňské linky budou vyrobeny z deskového materiálu s dekorem dřeva v tmavém odstínu hnědé. V nástěnném panelu za pracovní plochou designérky vytvořily mělké výklopné skříňky na koření a pod nimi niku pro závěsný systém kuchyňského náčiní. Dalšími prvky jsou poličky, obklad stěny kolem okna a sedátko zakončující kuchyňskou linku.

4. PRACOVNÍ DESKA

Vybrána byla bílá lamino deska s černým zrněním připomínající světlý kámen. Na konci kuchyňské linky je navržen odklápěcí díl. Při jeho odklopení vznikne sedátko pro malé
pomocníky nebo prostor pro odložení nákupu.

VÝBĚR DOPLŇKŮ

  • Dřez: vyrábí se v levém i pravém provedení a v různých barevných odstínech od bílé do hnědé a černé. Hladký jednoduchý tvar je vhodný pro moderní kuchyně a má prakticky velkou vaničku.
  • Vodovodní baterie: elegantní páková baterie má matný nerezový povrch. Vysoká výpusť je užitečná při plnění velkých hrnců.y.“ infojimiaco@gmail.com

ROZPOČET

ZAKÁZKOVÁ VÝROBA:

kuchyňská linka se spotřebiči……………….110 000 Kč
atypické prvky linky ……. 25 000 Kč
pracovní deska………………9 000 Kč

TYPOVÉ PRODUKTY:

keramický dřez …………….16 200 Kč
vodovodní baterie………….8 070 Kč
dřevěná žaluzie …………….. 4 751 Kč

CELKEM ……………………….173 021 Kč

TEXT A VIZUALIZACE: JINDŘIŠKA SOKOLOVÁ

Datum vydání: 28. 5. 2020

Edit: