Lavice jako solitér

Spojení jednoduchého tvaru a jemné barvy přinese vítané osvěžení do interiérů laděných v přírodních tónech. Navíc se dá v létě použít i venku. Lavice Něha. 15 200 Kč (Lavice)

Na lavice v interiéru je často pohlíženo hlavně jako praktickou součást předsíně, jídelny nebo třeba koupelny. Pokud ale vyberete zajímavý kousek, může se stát třešničkou na dortu vašeho interiéru.

Výběr originálního kusu nábytku, který interiér osvěží a zároveň do něj harmonicky zapadne, není tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát. Prvním předpokladem úspěchu je volba správného místa. Výrazný nábytek potřebuje prostor, aby mohl vyniknout. V případě, že bojujete s centimetry, měli byste spíš upřednostnit klasiku a jednoduché tvary.

Jakou lavici vybrat?

Při výběru té správné lavice bychom se měli určitě řídit srdcem. Jsou tu ale i další hlediska, která bychom měli zohlednit. Například materiál, ze kterého je lavice vyrobena, dovede velmi podtrhnout její styl. Zatímco masivní dřevo působí útulně, venkovsky a odkazuje k tradici, kovové prvky zvýrazňují industriální nebo moderní vyznění nábytku. Čalouněný nábytek pak může připomínat různé historické styly, ale i nábytek od 2. poloviny 20. století po současnost.
Materiál ale není všechno. Stejně důležitý je i tvar. Jinak totiž působí dřevěná lavice, která sedí na subtilních soustružených nožkách, a jinak lavice vyrobená z trámů. Rozdíly ale nejsou vždy tak patrné na první pohled a k výběru je tedy potřeba přistupovat citlivě a nechat se částečně vést i intuicí.

Barevný akcent

Jestliže jste při zařizování interiéru vybírali především neutrální nadčasový nábytek, prostřednictvím lavice můžete do interiéru vnést i barevný prvek. V případě čalouněných lavic máte navíc možnost vybrat i vzor potahové látky, takže se otvírá další prostor pro realizaci vlastních představ.

Dobrá rada

Než se vydáte na nákup, prohlédněte půdu, stodolu, či kůlnu. Občas se v nich ukrývají učiněné poklady.

Text: Veronika Cerhová
Foto: Archiv firem

Datum vydání: 6. 9. 2019

Edit: