LED pásky umí kouzlit s designem interiéru

Moderní minimalistický design má nový prvek – osvětlení. Nejde o žádné lustry ani lampy. Kouzlí se skutečně jen se samotným světlem, které pochází z LED pásků.


Bydlení se dnes minimalizuje. Věci se snažíme ukrýt za vestavěné skříně. V hypermoderních domácnostech to mnohdy vypadá, že ani nemají žádný nábytek. Dekorací je samotný minimalismus či umění umístěné v interiérech. A taktéž osvětlení, které klidně bez lustrů a lamp dovede doslova modelovat hmotu prostoru.

Praktické LED pásky

LED pásky jako osvětlení samozřejmě jde použít i ve standardněji zařízených domácnostech. V rodinných domech i v bytech. Mohou mít svůj praktický účel. Typickým je schodiště. Pokud je v rodinném domě skutečně frekventované, je díky osvětlení LED páskami použitelné i bez neustálého rozsvěcování a zhášení světla. Pásky dělají schody efektními a rovněž bezpečnými. Rozhodně bezpečnějšími, než když používáme automatické osvětlení pomocí pohybových čidel.

Takto praktickou funkci mohou LED pásky nabízet i v dalších místnostech. Třeba v kuchyni, kde osvětlují pracovní desku. Světlo je příjemně rozptýleno, a pokud kuchyní probíháme tam a zpátky, je opět praktické, že může svítit po dlouhý čas bez toho, aby se to příliš projevilo na našem účtu za elektrickou energii.

I v klasickém interiéru lze zapracovat na jeho designu za pomoci LED pásků

Lišty na LED pásky se snadno umísťují a jsou zcela nenápadné. Takto instalovanými světly lze třeba opticky rozbít příliš dlouhou a úzkou chodbu v bytě či v domě. Praktické je vytvoření osvětlení za televizí, efektně dokáže vypadat v rozích pod stropem. Komu toto využití připadá příliš kýčovité, může s osvětlením LED pásky prostor modelovat tak, že podsvítí různé podhledy a zástěny. I v ložnici dnes podsvícená postel vypadá moderněji než klasické lampičky na noční stolek. Kdo navíc večer v posteli čte e-knihy v čtečce, pro toho je takto řešené osvětlení v ložnici nejpříjemnějším.

LED pásky nabízí mnoho možností, pokud jde o barvu světla

Ani bílé světlo není pokaždé stejné. LED pásky se nabízí jako teplá bílá (3000 K), neutrální (4500 K) či denní (6000 K). Zcela nový rozměr však dávají LED světlům na páskách barvy. Vybrat si lze konkrétní barvu, nebo LED pásky, kde je možné barvu měnit. Obvykle se prodávají pod názvem LED pásky RGB. Tyto pásky nabízí několik barev, které lze navzájem přepínat dálkovým ovladačem. I s takto barevnými LED světly jde vytvořit velice vkusné a zajímavé osvětlení interiéru. Dnes, kdy je v módě bílý interiér, včetně bílého nábytku, jsou barvy zajímavou možností zpestření bydlení. A barvy si lze volit dokonce podle aktuální nálady.

Zkuste se na změnu svého bydlení koukat skrz světlo

Přidejte LED pásky jako praktický prvek, třeba na schodiště, do skříní i do zásuvek, ale též jako prvek designový. Levné LED osvětlení nám dává do rukou novou možnost, jak bydlet originálněji.

 

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 11. 4. 2020

Edit: