Mobilní tarif vás může vyjít levněji, než si myslíte

Patříte mezi ty, kteří platí vysoké poplatky za mobilní tarif, ale bojíte se, že by vás ukončení smlouvy u stávajícího operátora vyšlo draze? Máme pro vás dobrou zprávu. Smlouvu u operátora ukončíte nyní rychle a zdarma. Pomohla novela zákona.

Věděli jste, že za předčasné ukončení smlouvy u vašeho mobilního operátora už nemusíte platit žádný poplatek? Je to tak. Novela zákona o elektronických komunikacích, která vešla v platnost před rokem, přinesla spoustu pozitivních změn. Pokud nejste se svým aktuálním operátorem a drahým tarifem spokojeni, stačí si srovnat tarify, které nabízí konkurenční operátoři a rychle a jednoduše přestoupit. Níže najdete pár informací, které vám ke změně operátora a ušetřeným penězům pomohou.

Nový operátor za vás vše vyřídí

Kromě zrušené smluvní pokuty za předčasné ukončení smlouvy vám přestup k jinému operátorovi zjednoduší i další nová pravidla. Pojďme se na ně podívat postupně:

  • předčasné ukončení smlouvy – pokutu nebudete platit v případě, že jste ustávajícího operátora měli smlouvu alespoň tři měsíce. Jestli jste u stávajícího operátora velmi krátkou dobu a přesto jej chcete změnit, zaplatíte 5% ze zbývajícího závazku. Pokud jste u něj více jak tři měsíce, neplatíte nic.
  • vše vyřizuje nový operátorsrovnali jste si ceny mobilních tarifů a vybrali jste nového operátora. Stačí se mu ozvat a ten všechno vyřídí za vás a kontaktuje vašeho stávajícího operátora. Vy už s tím nemusíte mít žádné starosti.
  • telefonní číslo vám zůstává – vaše číslo vám samozřejmě zůstane, jeho převod k novému operátorovi trvá max. 3 dny. Jedná se tedy o velmi rychlou změnu

Vybírejte z rozvahou z několika operátorů a jejich nabídek

Před tím než se pro nového operátora rozhodnete, věnujte čas jeho výběru. Podívejte se, jaké tarify nabízí více operátorů na našem trhu. Nezaměřujte se jen na jednoho. Srovnejte si je a vyberte ten, který je pro vás nejvýhodnější. S tím vám může pomoci jednoduchá kalkulačka mobilních operátorů. Do ní stačí zadat pouze pár údajů a během chvilky vám ukáže jednotlivé nabídky operátorů vhodné právě pro vás. Je už poté na vás, jaký tarif a jakého operátora si vyberete. Kalkulačka po vás bude chtít vaši představu o tom, jaký tarif byste chtěli mít – tedy kolik potřebujete minut na volání, kolik dat apod. Poté sama vyhodnotí, jaké tarify by se vám mohly líbit. Velkou výhodou je, že kalkulačka vám nabídky operátorů nejenom srovná, ale ukáže vám i neveřejné nabídky, které mohou být až o 40% levnější.

Najděte si nového operátora rychle a z pohodlí domova

Výše popsaný jednoduchý proces hledání nového operátora vám opravdu zabere jen pár minut a do tří dnů máte nový a určitě podstatně levnější tarif, než který máte nyní. Velkou výhodou je, že se navíc vůbec nemusíte zvednout z gauče, vše probíhá online. Pokud byste si nebyli něčím jistí u zmiňované kalkulačky je i telefonní kontakt na specialisty, kteří vám rádi a ochotně poradí. Stačí navštívit portál Ušetřeno.cz a vybrat si toho správného operátora právě pro vás.

Komerční prezentace

Datum vydání: 13. 5. 2021

Edit: